اخبار

اختصاص 1238 میلیارد تومان برای طرح های اشتغالزا

اختصاص 1238 میلیارد تومان برای طرح های اشتغالزا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان میزان اعتباری را که دولت برای طرح های اشتغالزا اختصاص داده است مبلغ یک هزارو 238 میلیارد تومان برشمرد.

سید نور محمد پور در جلسه شورای اداری شهرستان سوسنگرد- که با حضور نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس و برخی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی در محل سالن جلسات فرمانداری سوسنگرد برگزار شد- با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری درباره اشتغال اظهار کرد: اکنون باید شرایط اشتغال جوانانی را که در سن اشتغال (بین 15 تا 34 سال) هستند و نیز دانش‌آموخته‌های دانشگاهی را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه جلسات تشکیل شده در حوزه اشتغال سبب ایجاد رقابت بین مدیران شهرستانی شده است، گفت: تاکنون حدود 33 کارگروه استانی اشتغال تشکیل دادیم که 23 کارگروه در شهرستان‌ها و 10 جلسه در مرکز استان بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به پرداخت اعتبارات بسیار خوب دولت در حوزه اشتغال به استان بیان کرد: این طرح‌ها شامل طرح‌های اشتغال فراگیر، روستایی و عشایری و مشاغل خانگی است که در استان و کشور در دست اجرا است.
محمدپور میزان اعتباری را که دولت به طرح های اشتغالزا اختصاص داده مبلغ یک هزار و 238 میلیارد تومان دانست و عنوان کرد: از این مبلغ 448 میلیارد تومان برای مشاغل روستایی است که یک درصد آن ملی است و 338 میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده که سود پایینی دارد.
وی افزود: سود تسهیلات اشتغال برای مناطق مرزی 4 درصد، مناطق روستایی 6 درصد، مناطق محروم 2 درصد و برای شهرهایی زیر 10 هزار نفر به عنوان سرمایه در گردش حدود 10 درصد است ضمن این که طرح فراگیر اشتغال مشمول تخفیف یارانه نیز می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: در سال گذشته تسهیلات مربوط به طرح‌های اشتغال نه تنها به اشتغال منجر نشده بلکه سبب معضل هایی نیز شده است.

۳ اسفند ۱۳۹۶ ۲۳:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1