اخبار

به سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی در مناطق محروم و مرزنشین تسهیلات با کارمزد 6 درصد پرداخت می شود

به سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی در مناطق محروم و مرزنشین تسهیلات با کارمزد 6 درصد پرداخت می شود
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان از پرداخت تسهیلات با کارمزد 6 درصد به سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم و مرزنشین خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی خوزستان، رضا میرانی در سی و هشتمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خوزستان- که در محل فرمانداری شهرستان شادگان برگزار شد- با بیان اینکه دولت تدبیر و امید برای ایجاد سامان دهی وضعیت اشتغال در مناطق محروم طرح های کارشناسی شده ای در دست اجرا دارد گفت: دولت تسهیلات ارزان قیمت را با حداکثر کارمزد 6 درصد در مناطق محروم و مرزنشین در اختیار سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی می گذارد.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان به نتیجه رسیدن طرح های در دست اجرا را نیازمند داشتن روحیه جهادی مدیران دانست و تاکید کرد: اگر مسوولان با کنارگذاشتن بروکراسی های دست و پا گیر به رفع موانع کمک کنند بسیاری از مشکل های اقتصادی و اجتماعی در استان به ویژه مناطق کم برخوردار و محروم مرتفع خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: تاکید استاندار خوزستان به عنوان رییس و اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان به عنوان دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بر ضرورت برگزاری نشست های تخصصی و کمیته های فنی اشتغال به طور مستمر و با کیفیت با حضور همه دستگاه های اجرایی شهرستان است.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی خوزستان، توسعه مشاغل روستایی و مشاغل خانگی را بهترین راه برای کاهش نرخ بیکاری در مناطقی با بافت سنتی دانست و گفت: باید نسبت به جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و همچنین هدایت جوانان جویای کار در قالب تعاونی ها در حوزه مشاغل روستایی تلاش بیشتری انجام شود.
میرانی گفت: شهرستان شادگان با وجود داشتن نخلستان های زیاد و نیز وجود تالاب بین المللی شادگان در بخش های کشاورزی و گردشگری از ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی برخوردار است لذا ضروری است تمام توان خود را برای استفاده بهینه از این ظرفیت ها به منظور رشد و بهبود وضعیت اشتغال شهرستان به کار ببندیم .
وی بر شناسایی هر چه بیشتر ظرفیت ها و مشاغل بومی منطقه تاکید و اظهار کرد: طرح های ارسال شده به دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری برای دریافت تسهیلات باید بر اساس پتانسیل های منطقه و همچنین در قالب رسته های شغلی باشد تا ضمن جلوگیری از هدر رفت منابع این طرح ها منجر به ایجاد اشتغال شوند.
میرانی در پایان عمده ی مشکل واحد های کوچک و متوسط شهرستان را معوقات بانکی اعلام کرد.


۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ۲۱:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1