اخبار

سعید حمید: همکاری ما با اتحادیه ها، اجرای فرایند نظارت بر تعاونی ها است

سعید حمید: همکاری ما با اتحادیه ها، اجرای فرایند نظارت بر تعاونی ها است
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان همکاری ما با اتحادیه ها را منوط بر اجرای فرایند نظارت بر تعاونی ها دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، "سعید حمید" در جلسه ای که با هدف عارضه یابی و بهبود کیفیت فعالیت اتحادیه ها و با حضور اعضای هیات رییسه اتاق های تعاون استان و شهرستان ها و مدیران اتحادیه های استانی و شهرستانی تعاونی ها برگزار شد، گفت: اهمیت دادن به موضوع نظارت اتحادیه ها بر تعاونی های عضو، بهبود عملکرد تعاونی ها را به همراه دارد.
وی افزود: یکی از مهم ترین برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نظارت و ارزیابی تشکل های تعاونی به منظور حمایت و پشتیبانی و حفظ سلامت و رشد و توسعه پایدار تعاونی ها است.
وی با اشاره به تغییر شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه گفت: پیش از این فضای اقتصادی حاکم بر تعاونی ها حمایتی و یارانه ای بود، اما در حال حاضر شرایط عوض شده ، اقتصاد حمایتی به رقابتی تغییر کرده است، طرح هدفمندی یارانه ها اجرا شده، سیاست های مالیاتی تغییر کرده که همه این ها سبب تغییرات بسیاری در مناسبات و شرایط اقتصادی جامعه شده است. در این زمان است که شما به عنوان واحدهای اقتصادی فعال باید خودتان را با شرایط جدید وفق دهید.
حمید اضافه کرد: بعضی از تعاونی ها به خوبی با شرایط جدید کنار آمده اند و شیوه های نوین را در فعالیت خود به کار بسته اند، اما به نظر می رسد در اتحادیه ها هم افزایی و هم فکری خوبی در این باره انجام نشده است. خیلی از اتحادیه ها برنامه ای برای اجرا ندارند و نمی دانند وظایف، حدود و اختیارات شان چیست. اگر اتحادیه ها در عمل به وظایف شان برنامه داشته باشند و در شرایط جدید یک بازتعریفی در مدیریت اتحادیه ها داشته باشند می توانند به جایگاه تعریف شده خود در قانون ارتقا یابند.
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در ادامه افزود: در این شرایط به نظر می رسد تشکیل اتاق فکر اتحادیه ها یکی از بهترین راه کارهای تقویت جایگاه اتحادیه ها است. برگزاری نشست های اتاق فکر به صورت منظم و دوره ای و دعوت از سازمان های مرتبط و اندیشمندان برای حضور در نشست ها و طرح مسایل و چالش های مبتلابه تعاونی ها یکی از بهترین راه کارها به منظور برون رفت از مشکل ها است.
وی در پایان با اشاره به اهمیت تعامل و ارتباط مستمر اتحادیه ها با تعاونی ها گفت:‌ یکی از راه های تقویت این تعامل برگزاری دوره های آموزشی است و ما به عنوان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی خود را برای کمک به برگزاری دوره های آموزشی جامع و کاربردی اعلام می کنیم .
در ادامه جلسه مدیران اتحادیه ها نظرهای خود را بیان کردند که در پایان مقرر شد: اتاق فکری به ریاست مدیر تعاون و دبیری رییس اتاق تعاون استان تشکیل و کلیه امور مرتبط با بخش تعاونی استان در این اتاق طرح و بررسی شود.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1