اخبار

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد: ثبت 20 هزار شغل جدید از ابتدای سال جاری تاکنون

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد: ثبت 20 هزار شغل جدید از ابتدای سال جاری تاکنون
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان از ثبت 20 هزار شغل جدید از ابتدای سال جاری تاکنون در سامانه رصد اشتغال استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی خوزستان،" سید نور محمد پور" در جلسه کمیته فنی اشتغال- که به منظوربررسی طرح های اشتغال زایی گتوند، ماهشهر، رامشیر و آغاجاری به ریاست معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان در محل سالن جلسات اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی برگزار شد- گفت : در 9 ماه امسال تعداد 31 هزار و 511 شغل جدید در سامانه سازمان تامین اجتماعی ثبت شده است.
وی افزود: در همین بازه زمانی 3 هزار و 200 پرونده از محل مشاغل خانگی برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند. همچنین تعداد 20 هزار شغل جدید از ابتدای سال جاری تاکنون در سامانه رصد اشتغال استان ثبت شده است.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: اغلب صاحبان طرح ها به دنبال دریافت تسهیلات کم بهره از محل منابع بانکی هستند اما بسیاری از این طرح ها سرانه اشتغال بالایی دارند. یعنی نسبت به تسهیلاتی که دریافت می کنند اشتغال پایینی دارند.
وی اولویت کمیته فنی اشتغال استان را بررسی و تصویب طرح هایی دانست که سرانه اشتغال پایینی دارند و گفت: ایجاد اشتغال بالا در طرح های ثبت شده در سامانه مد نظر است. لذا دستگاه های اجرایی باید توجه داشته باشند که جلسات کمیته فنی اشتغال با جلسات رفع موانع تولید اشتباه گرفته نشود .
دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خوزستان، اولویت تخصیص تسهیلات به طرح ها اشتغال را بالا دانست و گفت: هدف اصلی این کمیته جلوگیری از هدر رفت منابع مالی و جلوگیری از پول پاشی های بیهوده است.
وی تاکید کرد: اصرار برای حضور فرمانداران در این جلسات برای این است که مشابه این جلسه برای بررسی دقیق و پالایش طرح ها در شهرستان برگزار شود.
مدیر کل تعاون کارو رفاه اجتماعی خوزستان در پایان سخنان اش گفت: طرح های ارایه شده به دبیرخانه علاوه برایجاد اشتغال پایدار باید دارای توجیه فنی و اقتصادی باشند و توسعه اقتصادی شهرستان را نیز در پی داشته باشند.
محمدپور تاکید کرد: ظرفیت و قابلیت های هر شهرستان، سرانه پایین اشتغال و رسته های شغلی باید ملاک انتخاب طرح برای ارایه به دستگاه های اجرایی باشد.


۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1