اخبار

دستگا‌ه‌ها توجه چندانی به بحث اشتغال ندارند

دستگا‌ه‌ها توجه چندانی به بحث اشتغال ندارند
معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان درباره خروجی جلسات اشتغال استان، گفت: آنچه هدف اداره‌کل تعاون در بحث اشتغال بوده، محقق شده و خروجی جلسات خوب بوده است اما باید گفت که دستگا‌ه‌های متولی اشتغال در استان توجه چندانی به بحث اشتغال ندارند.

رضا میرانی اظهار کرد: وظیفه جلسات کمیته فنی اشتغال که در استان تشکیل می‌شوند- بررسی طرح‌های اشتغال شهرستان‌ها است که در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند و در این جلسه مورد بررسی قرار می‌گیرند.
وی افزود: جلسات شورای اشتغال، جلسات گزارش‌دهی است و اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان به عنوان دبیرخانه شورای اشتغال استان، وضعیت اشتغال استان را در آن جلسات گزارش می‌دهد.
معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد: برنامه‌ای که برای اشتغال در استان مدنظر داشتیم، این بود که از ابتدای سال، دستگاه‌های متولی ایجاد اشتغال در استان برنامه‌های اشتغالزایی خود را ارایه دهند. در این زمینه 8 دستگاه به عنوان دستگاه متولی اصلی اشتغال،‌ مشخص شد تا در این زمینه برنامه‌های خود را ارایه کنند.
میرانی بیان کرد: برنامه‌های همه زیر بخش‌ها توسط دستگاه‌های متولی اصلی، ارایه شده و اکنون بسیاری از مشاغل عنوان شده در سامانه رصد ثبت شده است.
وی با بیان این‌که با برگزاری جلسه، اشتغال ایجاد نمی‌شود، گفت: طبق قانون، باید حداقل ماهانه یکبار جلسات اشتغال برگزار شود تا بتوان وضعیت اشتغال را بررسی و نسبت به ارائه راهکارهای لازم اقدام کرد اما به این مساله معتقد هستم که با برگزاری جلسه، اشتغال ایجاد نمی‌شود.
معاون اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: امسال از ابتدای سال تاکنون مجموعا 57 جلسه برای حل مشکل اشتغال برگزار کردیم. در خصوص خروجی این جلسات باید عنوان کرد که آنچه هدف اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان به عنوان دبیرخانه شورای اشتغال بوده، محقق شده و خروجی جلسات خوب بوده است اما باید گفت که دستگاه‌های متولی اشتغال در استان توجهی به بحث اشتغال ندارند.
میرانی بیان کرد: دستگاه‌های متولی اشتغال در استان بیشتر به انجام وظایف ذاتی خود می‌پردازند و احساس می‌کنند که بحث اشتغال یک مساله جنبی است که توجه چندانی به آن ندارند.


۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1