اخبار

"سید نور محمدپور": فرهنگ تعاونی در دانشگاه ها و محیط های دانشجویی ترویج می یابد

"سید نور محمدپور": فرهنگ تعاونی در دانشگاه ها و محیط های دانشجویی ترویج می یابد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بر ضرورت ترویج فرهنگ تعاونی در دانشگاه ها و محیط های دانشجویی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، "سید نور محمدپور" در نشست اتاق فکر استان با اشاره به اینکه اتاق فکر ابزار مدیریتی است که دولت ها، احزاب و شرکت ها و بنگاه های تولیدی و اقتصادی برای بهبود عملکرد خود به آنها متوسل می شوند، گفت: هدف از تشکیل اتاق فکر در حقیقت جلب مشارکت و بهره گیری از ظرفیت های افراد خبره و کارشناسان، بهبود اساسی شرایط تصمیم گیری مدیران ارشد، تبدیل ایده های خام به برنامه های قابل اجرا و ایجاد تعامل بین بخش های مختلف درگیر موضوع است.
وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ تعاون در جامعه گفت: در حوزه روستاها از ابتدای سال تا کنون با همکاری دهیاران و شرکت های تعاونی روستایی کارهای خوبی در زمینه ترویج تعاون در مناطق روستایی انجام شده است، اما مناطق غیر روستایی کارهایی که انجام شده فقط در حد امضای تفاهم نامه با دانشگاه ها بوده است.
وی ادامه داد:‌ به نظر می رسد یکی از راه کارهای مفید در زمینه توسعه فرهنگ تعاون در مناطق شهری ترویج تعاون در میان جوانان با محوریت دانشگاه و دانشجویان است.
محمدپور ویژگی بارز تعاونی های دانشگاهی را شور و حرارت جوانان و وجود روحیه مطالبه گری در میان این قشر جامعه دانست و گفت:‌ یکی از موضوع هایی که طرح و بررسی آن در اتاق فکر ضروری است، چگونگی معرفی و ترویج فرهنگ تعاونی در دانشگاه ها و محیط های دانشجویی و دانشگاه به عنوان خاستگاه فرهنگ و موسسه فرهنگ ساز است، این که چه گونه به میان جوانان برویم و فرهنگ تعاونی را ترویج کنیم.
وی در ادامه افزود: برای اجرای این هدف، ترویج فرهنگ تعاون را در میان دانشجویان با ایجاد واحد تعاون و کارآفرینی در دانشگاه شوشتر آغاز کرده ایم. به نظر می رسد انجام حرکات ترویجی این چنینی در میان قشر استاد و دانشجو به عنوان سفیران، نمایندگان و مروجان فرهنگ تعاونی- که بعد از فارغ التحصیل شدن تحت عناوین مختلف وارد محیط کار و جامعه می شوند- تاثیر بسیاری در ترویج فرهنگ تعاون دارد.
در ادامه سواعدی رییس سازمان فنی و حرفه ای با اشاره به رسالت ارزنده اتاق فکر و اهمیت تفکر در نیل به اهداف گفت:‌ ما در اینجا با دو مساله روبه رو هستیم؛ یکی توانمندسازی تعاونی های موجود و دیگری ترویج تعاون در میان جوانان که درباره موضوع توانمندسازی در میان تعاونی ها پیشنهاد ما این است که برای رفع پدیده آموزش گریزی، از راه نوآوری در شیوه های آموزش و همچنین برنامه ریزی دوره های اموزشی بر اساس نیازسنجی قبلی وارد شویم.
گفتنی است: در این نشست به موضوع هایی از قبیل ارزیابی و انتخاب بهترین رشته ها با توجه استعدادهای منطقه و از سویی دیگر مشخص کردن انتظارهای دانشگاه و اداره تعاون نسبت به هم و همچنین تعیین راه کارهای توانمندسازی تعاونی ها و هدایت طرح ها و پروپوزال های دانشگاهی به سمت موضوع تعاون صحبت شد.

۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۵۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1