اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

سالم سازی محیط های کارگری از اولویت های حوزه فعالیت ما است

سالم سازی محیط های کارگری از اولویت های حوزه فعالیت ما است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان یکی از اولویت های حوزه مسوولیت خود را سالم سازی محیط های کارگری برشمرد.

ارسلان غمگین در دیدار صبح روز شنبه ۵ بهمن با معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خوزستان گفت: بازرسان کار مکلف می شوند بر اساس قانون منع بکار گیری کارفرمایان در رابطه با مشمولان غایب در شرکت ها و واحد های کارگری با معاونت وظیفه عمومی نیروی انتظامی همکاری کنند.
وی افزود: یکی از اولویت ها و سیاست های مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان سالم سازی محیط های کارگری است که بر همین اساس تفاهم نامه های متعددی در این باره با دستگاه های مرتبط منعقد کرده ایم.
وی گفت: در آینده ای نزدیک تفاهم نامه ای میان این اداره کل و عزیزان نیروی انتظامی امضا می شود و در این تفاهم نامه دو طرف با استفاده از تمام ظرفیت خود برای شناسایی و همچنین جلوگیری از بکارگیری مشمولان غایب در بنگاه های اقتصادی بکار خواهند بست.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: بر اساس اعلام عزیزان نیروی انتظامی متولدین سال های ١٣۵۵ تا ١٣٧٩ جزو مشمولان غایب محسوب می شوند. صاحبان مشاغل و دستگاه‌هایی که مشمولان غایب را بکارگیری کنند، برای بار نخست با معرفی به دادگاه حدود یکصد و سی میلیون ریال جریمه نقدی می‌شوند و برای بار دوم، تا سه برابر این رقم جریمه شده و به دادگاه نیز معرفی خواهند شد.
او افزود: متاسفانه بیشترین میزان بروز بزه های اجتماعی و آسیب های اجتماعی درمیان افرادی است که به هر دلیل مدت خدمت مقدس سربازی را انجام نداده اند و به دلیل اینکه این افراد رسما بکار گیری نمی شوند به سمت بزه های اجتماعی روی می آورند و این اقدام می تواند یکی از راه های جلوگیری از آسیب های اجتماعی شود.
غمگین از راه اندازی سامانه جامع روابط کار در استان خبر داد و اظهار کرد: خوش بختانه با راه اندازی این سامانه می توان به راحتی وضعیت موجود در سطح واحدهای کارگری و تولیدی در سطح استان را پایش کرد.
گفتنی است: در این جلسه معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خوزستان بر لزوم همکاری چند جانبه تمام دستگاه های دولتی و خصوصی با این معاونت تاکید کرد.
وی همچنین گزارشی از وضعیت مشمولان غایب در استان ارایه کرد.

۵ بهمن ۱۳۹۸ ۲۳:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1