اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در نمایشگاه کتاب خوزستان:

اعتقاد به نقد منصفانه داریم

اعتقاد به نقد منصفانه داریم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: به نقد منصفانه اعتقاد داریم اما اگر غیرمنصفانه باشد؛ نقد نیست که نسیه است!


به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی حبیب خبر، ارسلان غمگین در حاشیه نمایشگاه کتاب و رسانه های دیجیتال اهواز با حضور در غرفه مطالبه گری انقلابی افزود: اگر در نقد حرمت ها حفظ شود و تبدیل به سیاه نمایی و نا امیدی مردم نشود سبب کار بهتر و حرکت رو به جلو می شود.
وی با اشاره به انتصاب خود در مهرماه ۹۸ تصریح کرد: هدف ما از ابتدا بهبود حوزه روابط کار بوده است چون جامعه هدف ما در بخش کارگری و کارفرمایی است که بیشترین رفت و آمدها را در اداره کار دارند.
وی ادامه داد: برای تسریع در انجام امور روابط کار، پنج هیات حل اختلاف و نیز تشخیص اضافه می کنیم تا مدت زمان مراجع رسیدگی پروندها به نصف برسد.
غمگین گفت: در حوزه تعاون و رفاه اجتماعی از برنامه های پیش بینی شده جلو هستیم . هدف ما فقط اجرای برنامه نیست بلکه اعتقاد ما تغییر در اثر بخشی است. برای اثربخشی هم کمیته هایی تشکیل شد و نشست هایی با کانون کارگری و کارفرمایی و انجمن های مختلف برگزار کردیم و در تلاش هستیم تا سال ۹۹ رتبه نخست تا سوم کشوری را بدست آوریم.
وی حمایت از کارآفرینان را مقوله ای خاص دانست و یادآور شد: در وزارت متبوع اداره کل توسعه کارآفرینی را داریم که وظایف آن شناسایی و رصد کارآفرینان در سطح کشور است. در اداره کار استان هم این اداره در حال فعالیت است و وظایف آن شناسایی و رصد کارآفرینان خوزستان براساس عمکرد آن ها است.
وی ویژگی کارآفرینان را داشتن خلاقیت، ایده و تولیدات جدید دانست و گفت: کارآفرینانی که این ویژگی ها را داشته باشند ، شناسایی می شوند و تسهیلات می گیرند. البته کارآفرین موفق، نباید به تسهیلات وابسته باشد. تسهیلات طبق قانون و از طریق منابع بانکی پرداخت می شود که تاکنون هم انجام شده است.
غمگین از پرداخت تسهیلات به دو حوزه خانگی و روستایی در حوزه اشتغال خبرداد و گفت : کارآفرینان براساس روندی که شامل دستگاه های اجرایی است و دبیری آن بر عهده اداره کار است ، شناسایی و به بانک معرفی می شوند. بعد از پرداخت تسهیلات، کمیته‌ نظارت، اشتغال آن ها را رصد می کنند که اگر این اشتغال ایجاد نشده باشد ، مبلغ پرداختی برگشت داده شود.
وی از تصویب ۸۰ میلیارد ریال برای مشاغل خانگی خبر داد و تشریح کرد : این مبلغ میان بانک های توسعه و تعاون و رفاه (هرکدام ۴۰ میلیارد ریال) تقسیم شده است‌.


۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1