اخبار

ارسلان غمگین خبر داد:

تشکیل "کمیته بحران کار" در اداره کل تعاون، کار و رفاه خوزستان

تشکیل "کمیته بحران کار" در اداره کل تعاون، کار و رفاه خوزستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از تشکیل کمیته بحران کار برای شناسایی واحدهای مشکل دار استان برای نخستین بار خبرداد.


ارسلان غمگین به همراه هیاتی از مدیران و مشاوران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در دیدار با آیت الله موسوی جزایری، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: برای نخستین بار در این اداره کل، "کمیته بحران کار" متشکل از مسوولان و کارشناسان نخبه حوزه روابط کار، بازرسی کار، بیمه بیکاری، حراست و تشکلات کارگری تشکیل شده است تا شرکت های مشکل دار شناسایی و در رفع مشکل های آن ها تدابیر لازم اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه خوزستان، سومین استان کارگری کشور است، افزود: حفظ اشتغال موجود و صیانت از نیروی کار در استان مهمترین دغدغه ما است و علاوه بر این موضوع، برنامه های خوبی را در حوزه مشاغل خانگی و روستایی برای ایجاد فرصت های شغلی جدید دنبال می کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: رویکرد ما شناسایی و رصد واحدهای تولیدی و صنعتی استان پیش از رسیدن به نقطه بحران است. همچنین حوزه روابط کار و اداره بازرسی کار را مکلف کردیم که با حضور مستمر در سطح واحدهای استان هرگونه مشکل در این واحدها را گزارش کنند تا با کمک سایر دستگاه های استان مشکلات آن ها را با تمام ظرفیت موجود رفع کنیم.

غمگین خاطرنشان کرد: برای ایجاد آرامش در محیط های کاری، برنامه های ویژه ای را دنبال می‌کنیم تا ضمن نظارت دقیق بر اجرای روابط کار، کارگر و کارفرما مورد حمایت قرار گرفته و به افزایش رونق اقتصادی در سطح استان کمک شود.

وی با بیان اینکه استان خوزستان از ظرفیت انسانی بالایی برخوردار است و با اشاره به تهیه پیشنویس تفاهم نامه بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و حوزه های علمیه استان عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا از این ظرفیت‌ها به‌ویژه وجود روحانیون و علمای معزز که از سرمایه های والای استان هستند، در جهت آگاهی بخشی به جامعه استفاده کنیم.

۱۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ایسنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1