اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

کارگروه مشترک ایمنی درصنایع نفت تشکیل می شود

کارگروه مشترک ایمنی درصنایع نفت تشکیل می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از تشکیل کارگروه مشترک ایمنی در صنایع نفت میان اداره بازرسی کار اداره کل تعاون کار و رفاه و مناطق نفت خیز جنوب خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین سه شنبه در نخستین نشست هم اندیشی با مدیران مناطق نفت خیز جنوب و نیز ادارات HSE شرکت های تابعه وزارت نفت در مناطق نفت خیز جنوب اظهار کرد: ایمنی مهم ترین و اساسی ترین رکن و مولفه در محیط های کاری است.
وی با اشاره به سابقه اهمیت رعایت ایمنی کاری در صنعت نفت، افزود: صنعت نفت از لحاظ رعایت استانداردهای ایمنی از سابقه خوبی برخوردار است و به دلیل حساسیت کار در صنعت نفت، می بایست استانداردهای ایمنی به دقت رعایت شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: صنعت نفت کارنامه مثبتی در زمینه رعایت استانداردهای ایمنی کاری دارد و تجربیات این صنعت باید به سایر صنایع منتقل شود.
غمگین در حاشیه این جلسه گفت: در نخستین جلسه اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خوزستان موارد مشترک میان دستگاهی مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد: موضوع های مختلف در نشست های بعدی به مرحله اجرا در آید.
وی از ایجاد کارگروه مشترک با مناطق نفت خیز جنوب در راستای نظام نامه ایمنی نفت،گاز، پالایش و پتروشیمی و تشکیل نشست های این کارگروه در اجرایی شدن مصوبات خبر داد و افزود: یکی دیگر از موارد مورد بحث انعقاد تفاهم نامه در زمینه آموزش ایمنی و قانون کار نیروهای فعلی مشمول قانون کار از طریق مراکز و مجریان ذی صلاح آموزش مورد تایید اداره کل متبوع بود.
غمگین افزود: استفاده از پیمانکاران دارای صلاحیت ایمنی و خدماتی مورد تایید اداره کل در مناقصات و قراردادهای شرکت ملی مناطق نفت خیز و شرکت های تابعه نیز یکی دیگر از مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان همچنین از تشکیل کمیته حفاظت فنی در کارگاه های بالای ۲۵ نفر و ارسال صورت جلسات کمیته به اداره بازرسی کار استان و ادارات تابعه شهرستانی برای بررسی توسط بازرسان کار خبرداد و افزود: استفاده از نفرات دارای صلاحیت از اداره بازرسی کار استان در تمامی پروژها و قراردادها به استناد ماده ۹۳ قانون کار و همچنین نظارت بر اجرای مقررات قانون کار و آیین نامه های مرتبط توسط بازرسان کار استان و ارسال ابلاغیه رفع نقص به کارگاه های حوزه نفت مورد دیگری بود که در این نشست مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.
وی بر دنباله دار بودن نشست های مشترک تخصصی با واحدهای مختلف مناطق نفت خیز جنوب به صورت مستمر تاکید کرد.
گفتنی است: در این جلسه مدیران مناطق نفت خیز جنوب و مدیران ادارات HSE شرکت های تابعه وزارت نفت در مناطق نفت خیز جنوب به بیان مشکل های موجود پرداختند .

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۸:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1