اخبار

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اهواز:

حضور بخش خصوصی در معادلات اقتصادی خوزستان پر رنگ است

حضور بخش خصوصی در معادلات اقتصادی خوزستان پر رنگ است
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اهواز حضور بخش خصوصی را در معادلات اقتصادی خوزستان پر رنگ برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، "غلامرضا پناه" در جمع شرکای اجتماعی– که صبح روز یک شنبه ۲۰ بهمن با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز، معاونان استاندار، مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و شرکای اجتماعی مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان برگزار شد- با اشاره به ایام الله دهه فجر و همزمانی آن با اربعین شهادت سردار شهید سلیمانی گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اسوه ایثار شجاعت و مقاومت است و در تاریخ پر افتخار ایران عزیز و در یاد مردم قدردان برای همیشه تاریخ به یادگار خواهد ماند.
وی در این نشست که دلبری مدیر کل امور استان ها و سروش مقدم مدیر کل بودجه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز حضور داشتند- افزود: شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی را به ملت غیور ایران که با حضور میلیونی خود در آیین تشییع آن شهید والا مقام به ویژه در خوزستان حماسه آفریدند تسلیت عرض می کنم و امیدوارم ثمره خون این شهید عزیز ریشه کنی غده سرطانی یعنی رژیم اشغالگر قدس در منطقه باشد.
وی در ادامه گفت: در ابتدای سال که با تدبیر و درایت مقام معظم رهبری به سال رونق تولید نامگذاری شده است، اگر بخواهیم به معنای واقعی به این هدف ارزشمند برسیم و این توصیه ایشان تحقق پیدا کند همه ما در هر مقام و مسوولیتی که هستیم باید یکدلی و وحدت را سرلوحه کار خود کنیم.
"پناه" ادامه داد : شرکای اجتماعی به ویژه جامعه کارگری و کارفرمایی باید با هماهنگی بیشتر، در یک مسیر تلاش کنند که شعار رونق تولید محقق شود.
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: در این دو روز که در خوزستان برای افتتاح چند طرح اشتغال زا بودیم نزدیک به ۷۰۰ نفر در این پروژه ها در دو شهر آبادان و اندیمشک مشغول به کار شدند و این اهمیت حضور پر رنگ بخش خصوصی در معادلات اقتصادی استان را نشان می دهد.
وی افزود: تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تنها با همکاری سه جانبه جامعه کارفرمایی، کارگری و مسوولان تحقق می یابد.
"پناه" افزود: مسوولان مربوط باید به کارآفرینان همانند مدیران کل دستگاه ها احترام بگذارند زیرا نقش این قشر از جامعه در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی بسیار است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: روز گذشته در شهرستان های آبادان و اندیمشک چند طرح افتتاح شد که آورده برخی از آنها به صورت کامل از خود کارآفرینان بود و در چند طرح دیگر نیز کارآفرینان حدود ۶۰ درصد سرمایه اولیه آورده اند.
وی گفت: در مجموع طرح های افتتاح شده در این دو شهرستان حدود ۷۰۰ نفر مشغول به کار شده اند. امروز برای ایجاد هر شغل در کشور سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه نیاز است اما با تقویت کارآفرینان می توان به ایجاد اشتغال بیشتر و رونق تولید کمک کرد.
"پناه" در بخشی دیگر از سخنان اش درباره نقش تشکل های کارگری گفت: در گذشته کارفرمایان تمایلی به ایجاد تشکل های کارگری نداشتند و رقابت هایی میان آنها وجود داشت اما امروز جامعه کارگری پیگیر حل مشکل های کارگاه ها و کارخانه ها هستند.
وی ادامه داد: شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم ها، مزیت هایی مانند ایجاد همبستگی را در کشور ایجاد کرده است، در طول چهل سال گذشته از سد مشکل های بسیاری عبور کرده ایم و قطعا با وحدت از پس مشکل های فعلی نیز برخواهیم آمد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خوزستان یکی از استان های مهم و پیشرو در حوزه کشاورزی، نفت و گاز است و قطعا می تواند یک استان الگو و پیشگام در حوزه ایجاد اشتغال باشد.
وی گفت: کار آفرین ها مدیران ارزشمندی هستند که در این شرایط سخت اقتصادی با سرمایه خود نقش ویژه ای در توسعه دارند.
وی افزود: اگر می خواهیم جامعه موفقی داشته باشیم باید سرمایه گذاران و کار آفرینان را مدیر بدانیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: امروز درحوزه اقتصاد کسانی که کار آفرینی می کنند در خط مقدم جبهه هستند؛ در حالی که دولت برای ایجاد هر فرصت شغلی جدید ۳۵۰ میلیون تومان هزینه باید بکند. اگر یک کارآفرین مورد حمایت قرار گیرد می تواند بدون تحمیل هزينه به دولت و با سرمایه خود، هم به رونق و تولید و هم به جذب جوانان جویای کار کمک کند.
وی گفت: امروز اگر در واحد تولیدی یا بنگاه اقتصادی مشکلی پیدا شود این تشکل های کارگری هستند که پیگیر رفع مشکل های واحد خود هستند.
وی کارگران و کارآفرینان را در رونق تولید مکمل هم دانست و گفت: اگر به داشته های خود تکیه کنیم و توصیه مقام معظم رهبری را در بهره گیری از ظرفیت موجود پیش بگیریم به راحتی از این شرایط سخت که دشمنان قسم خورده کشورمان برای مردم ما رقم زده اند عبور خواهیم کرد .
گفتنی است: در پایان این نشست، حکم تنفیذ "ارسلان غمگین"- که با امضای مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان منصوب شد- از سوی غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع این وزارتخانه و در حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در خوزستان، حسن زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و حاجی زاده معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خوزستان ، سیدمحسن دلبری مدیرکل امور استان ها و سروش مقدم مدیرکل دفتر بودجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمع شرکای اجتماعی جامعه کارگری و کارفرمایی و مدیران کل استانی به ایشان اعطا شد و از خدمات سیدنور محمدپور مدیرکل سابق قدردانی به عمل آمد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1