اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد:

اشتغالزایی برای ۱۰۳۹ کارجو از طریق دفاتر مشاوره شغلی

اشتغالزایی برای ۱۰۳۹ کارجو از طریق دفاتر مشاوره شغلی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: در ۴ ماه اخیر ۱۰۳۹ نفر از طریق دفاتر کاریابی و مشاوره شغلی مشغول به کار شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، "ارسلان غمگین" در نشست با کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان - که با حضور دکتر پناه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سید محسن دلبری مدیر کل امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسوولان استانی برگزار شد- اظهار کرد: عملکرد ۴ ماه دوم سال جاری در حوزه کارآفرینی و اشتغال، برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی برای نخستین بار با همکاری شهرداری اهواز و برگزاری باشگاه کارآفرینان جوان با حضور مدیرکل کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بود.
وی افزود: برگزاری ۵ جلسه کمیته فنی اشتغال و جشنواره کارآفرینان برتر استان از دیگر برنامه های این دوره ۴ ماهه بوده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به ۶۷ طرح قابل افتتاح و بهره مند شدن از تسهیلات اشتغال فراگیر در ۴ ماه اخیر، یادآور شد: در این مدت از موسسات و شرکت های دارای نیروی خارجی بازرسی داشتیم و عملکرد ۶ ماه ما ۱۸۳۷ مورد بوده است.
غمگین گفت: عملکرد ۴ ماهه بازرسی از شرکت های دارای نیروی کار خارجی ۲۳۴۹ مورد بوده که بیانگر رشد ۲۸ درصدی بازرسی در این حوزه است.
وی گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۵۸ نیروی کار ایرانی جایگزین نیروی کار خارجی شدند. جایگزینی نیروی کار ایرانی به جای نیروی کار خارجی در ۴ ماه نخست امسال ۱۱۵ مورد بود که بیانگر رشد دو درصدی نسبت به مدت مشابه بوده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بیان کرد: تامین مالی مشاغل خرد در ۴ ماه نخست امسال ۳۴۰ مورد بود که بیانگر رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به مدت مشابه بوده است.
غمگین ادامه داد: ۹۸۴ نفر هم از طریق دفاتر مشاوره شغلی امسال در خوزستان مشغول به کار شدند و در چهارماه اخیر سال جاری این رقم ۱۰۳۹ مورد بوده است.
وی درباره عملکرد اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان در حوزه تعاون، گفت: در بخش تعاونی در ۴ ماه اخیر یک تفاهم نامه با اتاق تعاون استان داشتیم و درباره تعاونی های فارغ التحصیلان دانشگاهی تفاهم نامه ای با دانشگاه کشاورزی رامین منعقد کردیم.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، راه اندازی سامانه هوشمند بخش تعاونی، پیگیری تفاهم نامه های بخش تعاونی، تکمیل شناسنامه ملی ۱۶۲۱ تعاونی در سامانه ملی هوشمند تعاون در ۶ ماه اخیر از جمله کارهای انجام شده اعلام کرد و گفت: در شش ماه اخیر امسال ۵۳ تعاونی در خوزستان تشکیل و در چهارماهه اخیر ۸۵ تعاونی ثبت شد که بیانگر افزایش ۱۶ درصدی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به عملکرد بخش بازدید از تعاونی ها، گفت: در ۴ ماه اخیر ۶۴۷ مورد بازدید از تعاونی ها داشتیم و در زمینه آموزش تعاونی ها ۳۴۴۶۸ نفر ساعت بوده است و ۲۰ مورد حسابرسی از تعاونی ها داشتیم.
غمگین گفت: در بحث مدیریت روابط کار در ۴ ماه اخیر ۵ هیات حل اختلاف در شهرستان اهواز اضافه شد. میزان بازرسی های ادواری و موردی از شرکت ها و بازرسی از شرکت ها با موضوع درخواست سخت و زیان آور بودن افزایش یافت‌ و واحد‌ها و بنگاه های اقتصادی مشکل دار استان رصد و شناسایی شدند.
مدیرکل تعاون کار و رفاه جتماعی خوزستان افزود: همچنین نشست و تبادل نظر مستمر با مدیران انجمن های صنفی کارفرمایی داشتیم و انتخابات تشکل های کارگری و کارفرمایی و کمیته بحران اداره کل به ریاست مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان و مدیران روابط کار تشکیل شد.
غمگین با اشاره به عملکرد مدیریت رفاه اجتماعی در ۴ ماه اخیر یادآور شد: برگزاری مسابقات قرآن کارگران و جامعه تعاونگران، برپایی موکب اداره در ایام اربعین و مراسم شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، دیدار باخانواده شهدا، برگزاری مسابقات کشوری کارگری در چند رشته و مسابقات فوتسال جام مرحوم نوری خدایاری عملکرد بخش رفاه اجتماعی در ۴ ماه اخیر بوده است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1