اخبار

برگزاری همایش حجاب و عفاف در سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن در اهواز؛

قدردانی از بانوان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان

قدردانی از بانوان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
در همایش حجاب و عفاف- که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت روز زن در اهواز برگزار شد- از بانوان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان قدردانی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان روز شنبه ۲۶ بهمن ماه، در همایش عفاف و حجاب- که در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد- اظهار کرد: عفاف آموزه دین مبین اسلام و موجب مصونیت فرد از آسیب های اجتماعی است.
ارسلان غمگین افزود: در مکتب قرآن به عفاف در سه بعد پوشش، رفتار و کلام تاکید شده است و فاطمه زهرا (س) در نقش فرزند پیامبر اکرم (ص) و نقش همسر علی ابن ابیطالب(ع) و مادر گوهرانی همچون حسن(ع)، حسین(ع) و زینب (س)، در طول عمر کوتاه خود نمونه نیکو در هر سه بعد بود.
وی،‌ زن را ریحانه بهشتی و مظهر جمال و زیبایی خداوند دانست و گفت: در همه ادیان الهی به رعایت حجاب، پوشش و عفاف تاکید شده است و زنان ایرانی خیلی پیش تر از ورود اسلام، از حجاب کامل برخوردار بوده اند و پذیرش اسلام و تکوین و گسترش آن در ایران باعث شد این مهم دقیق تر و منسجم تر شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، وجوب حجاب را برای زنان از ضروریات دین مبین اسلام‌ برشمرد و گفت: ۴ آیه در قرآن کریم به رعایت حجاب و ۱۰ آیه به حفظ عفت و پاسداری از حریم اشاره شده است.
وی یکی از فواید حجاب را آرامش روانی فرد در جامعه خواند و گفت: مادران باید نسبت به تقویت بنیه اعتقادی به ویژه در امر حجاب و عفاف نسبت به فرزندان خود حساسیت به خرج داده و عواقب رعایت نکردن آن را به فرزندان خود گوشزد کنند.
غمگین ادامه داد: باید برای ارتقای سطح آگاهی جوانان درباره حفظ حد و حدود، عفاف و حجاب در جامعه و خانواده تلاش کرد و در مقایسه ای منصفانه جایگاه والای زن در اسلام را با سایر ادیان و دولت های غربی تبیین کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان مهم ترین آثار و برکات حفظ حجاب در زندگی را رضایت خداوند و تحکیم پایه های جامعه و استحکام و بهبود روابط خانوادگی عنوان کرد و گفت: شاید برخی تصور کنند که عفاف و حیا هیچ گونه ارتباطی با حجاب ندارند، ولی باید دانست رعایت حجاب از درونی عفیف و با حیا نشأت می گیرد و در ظاهر بروز می کند.
غمگین با بیان اینکه حجاب به زن هویت می بخشد، یاد آور شد: در فرهنگ غرب از زن به عنوان یک ابزار تجاری و تبلیغاتی استفاده می شود در حالی که اسلام برای زن هویتی الهی قایل است که مانع شیوع فحشا و منکرات در جامعه می شود.
وی گفت: ما در این اداره کل برای تسهیل شرایط و برطرف کردن موانع پیش روی همکاران تلاش می کنیم؛ قطعا بانوان تأثیر گذاری زیادی در پیشبرد اهداف اداره کل خواهند داشت. اصولا هر کاری که به بانوان واگذار شود، دقیق و منظم انجام می شود.
گفتنی است: در پایان این آیین از بانوان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اهدای لوح قدردانی شد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ایلنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1