اخبار

با معرفی ایده برتر؛

دومین رویداد تخصصی "تعاون ایونت" در خوزستان برگزار شد

دومین رویداد تخصصی "تعاون ایونت" در خوزستان برگزار شد
به منظور راه اندازی کار و کسب های نوپا در قالب شرکت های تعاونی در خوزستان، دومین رویداد تخصصی"تعاون ایونت" با معرفی ایده برتر به کار خود پایان داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، در حاشیه آیین اختتامیه رویداد تعاون ایونت- که با حضور عبدالنبی سواعدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان، ایرج کاظمی نژاد رییس پارک علم و فناوری استان و حوزه مدیریت تعاون و اشتغال برگزار شد- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اظهار کرد: پیرو انعقاد قرارداد با مرکز آموزش بازرگانی استان در دی ماه ۹۸ فرایند اجرای دومین رویداد تعاونی ایونت در کارگروه این رویداد آغاز شد.
ارسلان غمگین افزود: در نخستین گام، سلسله نشست هایی با کانون بازنشستگی فرهنگی استان، سازمان های آموزش و پرورش، آموزش فنی و حرفه ای، بهزیستی و پارک علم و فناوری برگزار شد.
وی افزود: در دومین گام، دو کارگاه آموزشی با موضوع های خلاقیت و ایده پردازی در ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه سال گذشته در مرکز آموزش خوارزمی توسط مهندس میثم مزرعه یکی از مدرسان مطرح در زمینه طرح های استارت آپی برگزار شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: پس از دو سری فراخوان ارسال ایده به صورت استانی و کشوری (از طریق دفتر آموزش و ترویج و تحقیقات تعاونی ها)و ثبت ایده ها در وب سایت www.ITPF.IR ایده‌ ها مورد داوری قرار گرفت و سه ایده به مرحله نهایی راه یافتند.
وی اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور در این ایام، اجرای این برنامه به صورت مجازی پیگیری شد و سه ایده راه یافته به مرحله نهایی در حد ۳ تا ۵ دقیقه ایده خود را به صورت فیلم شرح دادند و به دبیرخانه ارسال کردند که سرانجام گروه فنی مهندسی موعود با ایده دستگاه سنجش گرما و رطوبت با سرگروهی اقای "احسان کریمی" به عنوان ایده برتر از سوی تیم داوری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان انتخاب شد و مورد تقدیر قرار گرفت.
غمگین از اهداف اجرای این برنامه، آشنایی جوانان با آموزش علمی و عملی دانست تا قشر تحصیل کرده با شور، اشتیاق و اعتماد به نفس بیشتر وارد فعالیت‌های تعاونی شوند و مطابق با اصول علمی کار به کار و کسب پایدار دست یابند‌.
وی رویداد تخصصی تعاونی را برای ایجاد و راه اندازی کار و کسب های نوپا در قالب شرکت‌های تعاونی برشمرد و خاطر نشان کرد: با اجرای این رویداد می توان پلی میان صاحبان ایده و سرمایه گذاران ایجاد کرد تا نیازهای خود و ایده‌های موجود را شناسایی کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، "ایونت" را به معنای رویداد و پیش آمده دانست و گفت: برگزاری یک رویداد می‌تواند راهی برای تعامل با برند ها، سایر کار و کسب ها، شبکه سازی و جذب مشتریان جدید و ارتباط با آن ها و همچنین معرفی و عرضه محصولات و کار و کسب های نو و نوآوری باشد.
غمگین گفت: گروه ایده دهنده برتر دومین رویداد تعاون ایونت، در سال جاری علاوه بر دریافت جایزه نقدی در روند تشکیل تعاونی های آن ها تسریع به عمل خواهد آمد و برای تکمیل و تجاری سازی ایده خود از ظرفیت های پارک علم و فناوری و سازمان آموزش فنی و حرفه ای بهره منو می شوند
گفتنی است: این دومین رویداد تعاونی ایونت در حوزه تعاون خوزستان است؛ رویداد نخست با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر در اردی بهشت ماه سال ۹۸ برگزار شد.

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۳۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1