اخبار

عبدالنبی سواعدی:

آموزش های محصول محور باید در آموزشگاه آزاد فنی حرفه ای نهادینه ‌شود

استفاده از ظرفیت کمیته‌های تخصصی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: با اجرای آیین نامه کارآفرینی مهارت بنیان آموزش های محصول محور در آموزشگاه آزاد فنی حرفه ای نهادینه ‌شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان، عبدالنبی سواعدی در نخستین جلسه وبینار هم‌اندیشی بررسی استفاده از ظرفیت کمیته‌های تخصصی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان عنوان کرد: برای اثربخشی آموزش های فنی و حرفه ای و توسعه مهارت باید متناسب با تکنولوژی روز و تغییرات علمی و مهارتی حرکت کرد.
وی بیان کرد: کمیته های تخصصی برای فعال کردن دپارتمان های تخصصی ساحل و دریا؛ آب ،خاک و کشاورزی برای پوشش دادن مهارت آموزی این حوزه ها در جنوب غرب کشور با بهره‌مندی از ظرفیت بخش دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای تشکیل شود.
سواعدی افزود: بخش دولتی به عنوان تسهیل کننده بخش خصوصی نقش دیپلماسی ارتباطی و پشتیبان برای پیشبرد برنامه‌های علمیاتی ایفا می کند.
وی ادامه داد: برای حمایت و توسعه آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای تمام ظرفیت های بخش دولتی مطابق با ماده ۶۱ در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: مدل آموزش سنتی و آموزش مبتنی بر شهریه کاربرد ندارد روش فعالیت و انتقال مهارت باید بر اساس شیوه های نوین تغییر پیدا کند.
سواعدی گفت: با روش‌های آموزشی جدید مهارتی می توان زمینه اشتغال پایدار را در جامعه توسعه داد. موسسات کارآموزی آزاد به عنوان یک شتاب دهنده فعالیت و با برگزاری استارتاپ و آموزش های محصول محور فعالیت اقتصادی خود را گسترش دهند .
وی اضافه کرد: تولید محتوای آموزشی برای ارتقای دانش فنی و مهارتی مربیان و به‌روزرسانی آن مطابق با تکنولوژی روز دنیاتوسط مدیران آموزشگاه های آزاد پیش بینی شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ماندگاری آن در جامعه نیاز هست روش های انتقال مهارت تغییر پیدا کند.
وی ادامه داد: آموزشگاه های آزاد می‌توانند آموزش های ویژه برگزار و به کارآموزان براساس ارزیابی در دوره گواهی آموزشی اعطا نمایند.
سواعدی عنوان کرد: برای خروج از مشکلات اقتصادی آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در آینده رویداد "ایده شو" برای اقتصادی کردن فعالیت های مهارتی در بخش خصوصی برگزار خواهد شد.
وی با تاکید بر کار تشکلی برای پیشبرد اهداف تصریح کرد: تشکل به عنوان یک قدرت و حمایت کننده تسهیل بسیاری از امور خواهد شد و همه باید برای انجام کارهای ارزنده هم افزایی، تعامل و همکاری کنند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان خواستار برگزاری جلسات هم‌اندیشی به صورت مستمر ، بر اساس برنامه زمان بندی و هدفمند شد.

۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۹
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1