اخبار

معاون استاندار خوزستان:

کارفرمایان نسبت به تعهدات خود در قبال تأمین اجتماعی پایبند باشند

تعهدات کارفرمایان نسبت تأمین اجتماعی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بر پایبندی کارفرمایان نسبت به تعهدات خود در قبال سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد.


به گزارش حبیب خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی خوزستان، سید نوراله حسن زاده در چهارمین جلسه کارگروه پیگیری مطالبات اداره کل تأمین اجتماعی خوزستان از کارفرمایان و کارگاه های دارای بدهی کلان و تصمیم گیری درباره محاسبه تهاتر و احتساب تسویه بدهی حق بیمه کارفرمایان مدیون با مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با تأمین اجتماعی استان- که در دفتر معاونت هماهنگی اموز اقتصادی استانداری خوزستان برگزار شد- با تاکید بر پایبندی کارفرمایان مدیون نسبت به انجام تعهدات قانونی خود در قبال سازمان تأمین اجتماعی گفت: این سازمان اجتماعی با گستردگی عملیاتی، تنوع کارکردها، قلمروها و حجم فعالیتی بسیار گسترده در تحت پوشش قرار دادن آحاد جامعه، ایفاگر نقش بسیار مهمی در حوزه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است و این امر مستلزم آن است تا به صورت همه جانبه نسبت به تأمین منابع آن برای ارایه خدمات بیمه ای و درمانی و ایجاد امنیت اقدام کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: مقرر شد تا فهرست بدهی بروزرسانی شده، تا پایان خرداد ماه سال جاری کارگاه های دارای بدهی کلان و صعب الوصول به تفکیک دولتی و غیر دولتی تهیه و به دفتر این معاونت ارسال شود. در شرایط کنونی ناشی از شیوع ویروس کرونا شاهد افزایش تعهدات سازمان تأمین اجتماعی و از سویی کاهش منابع آن بوده ایم.
همچنین سید محمد مرعشی مدیر کل تأمین اجتماعی خوزستان با تقدیر از همکاری و همدلی تمامی اعضای کارگروه پیگیری مطالبات استان گفت: پویایی و بقای سازمان تأمین اجتماعی در گرو تصمیم ها و فرآیندهای مثبتی است که با مشارکت مجموعه بیمه شدگان به ویژه کارفرمایان رقم خواهد خورد. امیدواریم کارفرمایان مدیون استان با توجه به شرایط موجود بیش از پیش سازمان تأمین اجتماعی را برای تحقق اهداف تعالی خدمت رسانی به جامعه هدف یاری کنند.
در این جلسه مقرر شد: کلیه مطالبات شهرداری های استان از بیمارستان ها و مراکز درمانی و اداری بابت عوارض، پسماند و دیگر موارد به سازمان تأمین اجتماعی استان به تفکیک تهیه و برای بررسی و اقدامات بعدی کتباً به اداره کل و مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان ارسال شود.
همچنین با توجه باینکه شهرداری های استان دارای مبالغ زیادی به سازمان تأمین اجتماعی استان بدهکار هستند لیست جاری کارکنان خود را به همراه حق بیمه کامل به شعب تأمین اجتماعی ارسال و پرداخت کنند.
همچنین مقرر شد: تا اطلاع ثانوی اداره کل تأمین اجتماعی استان و شعب تابعه از انجام اقدامات اجرایی ماده 50 قانون تأمین اجتماعی در خصوص شرکت های گروه ملی صنعتی فولاد ایران ، کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و آب و فاضلاب روستائی با توجه به شرایط خاص شرکت های موصوف اکیداً خودداری کنند و در خصوص سایر کارفرمایان و کارگاه های مدیون نیز، کلیه پیگیری های مطالباتی و اقدامات اجرایی وفق مقررات این سازمان ، به صورت مستمر در اسرع وقت انجام گیرد.
همچنین مقرر شد: لیست جاری کارکنان شرکت های گروه ملی صنعتی فولاد ایران و کشت و صنعت نیشکر کارون شوشتر با حق بیمه کامل وصول شود.

۶ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۵
روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1