اخبار

در مبارزه با بیماری کرونا؛

دکتر افشار: توانمندی تامین اجتماعی اگر نبود دانشگاه علوم پزشکی دچار بحران می شد

مبارزه با بیماری کرونا
نماینده وزیر بهداشت در امر مبارزه با بیماری کرونا تصریح کرد: توانمندی سازمان تامین اجتماعی در مبارزه با بیماری کرونا اگر نبود، دانشگاه علوم پزشکی دچار بحران می شد.


دکتر علیرضا افشار نماینده وزیر بهداشت در امر مبارزه با بیماری کرونا، با دکتر صادق جلیلی مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان دیدار و گفت گو کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان، نماینده وزیر بهداشت در امر مبارزه با بیماری کرونا از توانمندی سازمان تامین اجتماعی در مبارزه با بیماری کرونا سخن گفت و افزود: اگر این توانمندی نبود دانشگاه علوم پزشکی دچار بحران می شد. سازمان تامین اجتماعی تمام قد و با توان مالی خودش پای کار آمد و به هیچ عنوان منتظر کمک وزارت خانه نماند.
دکتر افشار با حضور در مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان و دیدار با مدیر درمان و معاونان وی، با ابلاغ سلام دکتر نمکی وزیر بهداشت به مردم خوزستان و تشکر از زحمات و خدمات جامعه پزشکی به ویژه مدیران و کادر درمان تامین اجتماعی خوزستان و با اذعان به وضعیت ناپایدار خوزستان از نظر شیوع بیماری کرونا، از مردم خوزستان خواست تا توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.
وی افزود: از روز شنبه هفتم تیرماه اختیار ستاد مرکزی کرونا به استان ها واگذر خواهد شد تا هراستان طبق شرایط و حسب صلاحدید مسوولان استانی، اقدامات مقتضی را به عمل آورند.

* سازمان تامین اجتماعی در کنار دانشگاه به بیماران ارایه خدمت کرد
نماینده اجرایی وزیر بهداشت در امرمبارزه با بیماری کووید ۱۹ خاطرنشان کرد : سازمان تامین اجتماعی به عنوان دومین تولید کننده درمان، از زمان شروع بحران کرونا در کشور، هماهنگ و هم پا و در اجرای سیاست های وزارت بهداشت و با بسیج تمام امکانات، مراکز درمانی اش را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داد و به کمک وزارت بهداشت آمد و در کنار دانشگاه به بیماران ارایه خدمت کرد.
وی افزود: در خوزستان هم طبیعتاً با افزایش شیوع بیماری کرونا ظرفیت های بستری بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی به علت محدودیت و شمار زیاد بیماران در حال اشباع بود. بنا به شرایطی که حاکم بود از سازمان تامین اجتماعی درخواست کمک شد و سازمان تامین اجتماعی در ابتدا بیمارستان هیات امنایی میلاد اهواز برای بیماران کرونایی درنظر گرفت و بعد که شمار بیماران افزایش پیدا کرد بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز- بزرگ ترین بیمارستان تامین اجتماعی در استان است- در اختیار دانشگاه قرار گرفت و به عنوان سانتر کرونا انتخاب و تا الان مختص بیماران کرونایی به صورت شبانه روزی فعالیت دارد.
افشار گفت: به عنوان نماینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از مجموعه مدیریت درمان و پرسنل زحمتکش تامین اجتماعی به ویژه بیمارستان های امیرالمومنین (ع) ، میلاد ، ۱۷شهریور آبادان و امام موسی کاظم (ع) ماهشهر که پا به پای دانشگاه علوم پزشکی مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند تشکر می کنم و خدا قوت می گویم و آرزوی توفیق و سلامتی برای همه دارم. امیدوارم این همکاری، ادامه پیدا کند و بحران کرونا در استان خوزستان به نقطه کنترل برسد و به زودی ریشه کن شود.

* تبعیضی میان مراکز دانشگاهی و تامین اجتماعی نیست
دکتر افشار بر کمک های دولت به درمان سازمان تامین اجتماعی تآکید کرد و گفت: نگاه دولت در اختصاص کمک ها و تجهیز و تقویت بیمارستان ها و بالابردن انگیزه کارکنان، مثبت است و تبعیضی میان مراکز دانشگاهی و تامین اجتماعی نیست.
نماینده اجرایی وزیر بهداشت افزود: کسی فکر نمی کرد سیستم درمان کشور ما بتواند از پس این کار بزرگ برآید. خیلی از کشورهای دنیا دچار بحران شدند. آن هایی که زیرساخت ها و منابع مالی قوی تری داشتند دچار بحران شدند و مدتی طول کشید تا از این شوک و سرگیجه در آیند.
دکتر افشار گفت: سیستم ما جهادی عمل کرد و الگو شد؛ باید قدر این مدیران و کارکنان را دانست. هر کار نیکی یک پاداش نیک باید پشت سرش وجود داشته باشد.
وی درباره رعایت فاصله گذاری و تعطیلی هم گفت در این نوع تعطیلی (لاک وان ) که به اصطلاح بیاییم یک سیستمی را قفل کنیم، وزارت بهداشت و دولت با آن موافق نیستند به دلیل اینکه اینکار تبعات اقتصادی و اجتماعی زیادی دارد. یکی از مشکلات در کنار بیماری معیشت مردم است. تعطیلی که معیشت مردم را به خطر بیندازد فایده ندارد؛ ولی بحث فاصله گذاری اجتماعی و الزام مردم به استفاده از ماسک باید در جامعه نهادینه شود.

* جلوگیری از عزاداری و جشن های عروسی در دستور کار استان قرار گیرد
جلوگیری از تجمعات مثل عزاداری و جشن های عروسی باید در دستور کار استان قرار گیرد . بستگی به شرایطی که در شهرستان ها اتفاق می افتد. شهرستان هایی که قرمز می شود اجرا می شود و شهرستان هایی که سفید می شود محدودیت ها کمتر شود. ما باید یاد بگیریم و عادت کنیم تا زمانی که این ویروس در جامعه است فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم و با ماسک زندگی کنیم تا بتوانیم بیماری را کنترل کنیم. برای بیماری کرونا تا زمانی که واکسن و دارویی ساخته نشود کماکان خطرناک است.
این بیماری می تواند وحشی شود و از کنترل خارج شود؛ ولی با رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی قطعاً کاهش پیدا می کند.
دکترافشار در پاسخ به این پرسش که رابطه وزارت بهداشت با سازمان تامین اجتماعی چگونه است؟ گفت : تعامل وزارت بهداشت در سطح مقامات عالی با سازمان تامین اجتماعی خیلی خوب است و در دوره وزارت دکتر نمکی تعاملات و هماهنگی ها خیلی بهترشده است.
وی افزود: برای اولین بار در وزارت بهداشت، وزیر مشاور بیمه ای دارد. قبلا همچین عنوانی وجود نداشت. این نشان می دهد نگاه به بیمه ها به ویژه بیمه تامین اجتماعی به عنوان بزرگ ترین سازمان بیمه گر و دومین تولید کننده درمان مثبت و مهم است.
دکتر افشار گفت: این جانب یک بیمه ای هستم و نماینده وزیر در شورای عالی بیمه هستم و این می تواند کمکی به بیمه ها باشد و بار تصمیم گیری را به نفع بیمه ها رقم بزند و جلوی خیلی از تنش ها و چالش ها را بگیرد.
او خاطر نشان کرد: این تعامل باید آرام آرام به سطوح پایین تر کشیده شود. این موضوع حاصل تقابل بیمه با وزارت بهداشت بعد از طرح تحول سلامت است .
نماینده وزیر بهداشت با خرسندی و اعلام رضایت از توانمندی و امکانات سازمان تامین اجتماعی گفت: الحمدالله در بحث کرونا یک فرصت خیلی خوبی پیش آمد تا توانمندی و قابلیت سازمان تامین اجتماعی در کنار دانشگاه علوم پزشکی دیده شود. در خیلی از استان ها پتانسیل های سازمان تامین اجتماعی اگر نبود دانشگاه علوم پزشکی دچار بحران می شد. سازمان تامین اجتماعی تمام قد و با توان مالی خودش پای کار آمد و به هیچ عنوان منتظر کمک وزارت خانه نماند.
نماینده وزیر بهداشت در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به سختی کار کادر درمان و آمار بالای مراجعان به مراکز درمانی تامین اجتماعی و به منظور جبران بخشی از زحمات کارکنان و ارتقای انگیزه کاری آن ها خواستار توجه و عنایت مقامات سازمان تامین اجتماعی نسبت به افزایش دریافتی و بالابردن مزایای تشویقی و انگیزشی آنان شد.

* نمره ۲۰ کارکنان جامعه پزشکی در سرویس دهی به بیماران کرونایی
مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان نیز با قدردانی از حضور مجدد و مستمر دکتر علیرضا افشار به عنوان نماینده وزیر بهداشت در خوزستان، از حُسن نظر و نگاه مثبت ایشان به سازمان تامین اجتماعی و مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان تقدیر و تشکر کرد و گزارشی از اقدامات انجام شده ارایه داد.
دکتر صادق جلیلی گفت: بیمارستان ۲۵۶ تختخوابی امیرالمومنین (ع ) اهواز به عنوان سانتر کرونا انتخاب شد و تاکنون نیز فعالیت صددرصدی این بیمارستان برای بیماران کرونایی است.
وی افزود: درمانگاه های ایذه، رامهرمز، شهید نریمی و امام حسین (ع ) اهواز نیز به عنوان مرکز غربالگری انتخاب و فعالیت دارند.
مدیر درمان خوزستان خاطر نشان کرد: بعد از بیمارستان امیرالمومنین (ع) و میلاد اهواز، بیمارستان های ۱۷شهریور آبادان، شهیدمصطفی خمینی بهبهان، امام موسی کاظم (ع) ماهشهر و شفای مسجدسلیمان نیز در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفتند.
وی افزود: مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان، با تمام امکانات و توانمندی و بضاعت خود، درامر درمان بیماران کرونایی و مبارزه و پیشگیری از این بیماری وارد عمل شده است.
دکتر جلیلی نمره کارکنان جامعه پزشکی مدیریت درمان خوزستان را در زمینه سرویس دهی به بیماران کرونایی ۲۰ اعلام کرد و از زحمات و خدمات کارکنان درمان تشکر و قدردانی کرد.

۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۸:۴۴
روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1