اخبار

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای خوزستان خبر داد:

بهره مندی یک هزار زن سرپرست خانوار خوزستانی از آموزش‌های مهارتی

بهره‌مندی از آموزش‌های مهارتی
مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای خوزستان گفت: در اجرای تفاهم‌نامه سه جانبه میان آموزش فنی و حرفه‌ای، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت کشور، یک هزار نفر از زنان سرپرست خانوار در این استان از آموزش‌های مهارتی بهره‌مند شدند.

عبدالنبی سواعدی روز یکشنبه به خبرنگار حبیب خبر گفت: توانمندسازی و تربیت نیروی کار ماهر در حوزه بانوان سبب گسترش فرهنگ مهارت‌آموزی و خودباوری زنان برای ارتقای سطح فعالیت‌های اجتماعی و حرفه‌ای می‌شود.
او مهم‌ترین مشکل زنان سرپرست خانوار را معضلات اقتصادی و معیشتی دانست و گفت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه توانمند سازی، مهارت آموزی، افزایش سطح درآمد و کاهش وابستگی به سازمان‌های حمایتی است.
سواعدی افزود: این آموزش‌ها در قالب ۵۹ دوره مهارتی در ۱۳ شهرستان در رشته‌های مختلف آموزش فنی و حرفه ای مانند نازک دوز زنانه، پرورش قارچ خوراکی، قالی باف تابلویی، گلیم باف، پرورش بلدرچین و مرغ بومی، سازنده تولیدات چرمی دست دوز، پرورش دهنده زنبور عسل، تولید کننده گیاهان دارویی، قارچ چین، تعمیرکار سخت افزار تلفن همراه و دوزنده لباس های محلی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان تصریح کرد: باید نگاه ویژه‌ای به شان، مقام و منزلت زنان سرپرست خانوار در جامعه داشته باشیم. آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش بسیار سازنده‌ای برای افزایش اعتماد به نفس بانوان و نیز مشارکت آنان در عرصه‌های گوناگون در جامعه دارد.
او گفت: گسترش فرهنگ مهارت‌آموزی و خودباوری زنان برای ارتقای سطح فعالیت‌های اجتماعی و حرفه‌ای، کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت زنان در معرض آسیب از طریق توانمندسازی و حمایت‌های خوداشتغالی، استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی و تربیت نیروی کار ماهر از اقداماتی هستند که در این تفاهمنامه سه جانبه پیش‌بینی شده است.

۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۸:۱۴
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1