اخبار

نشست رییسان اتاق تعاون خوزستان و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمیدیه با فرماندار شهرستان

" حمیدیه" توانمندی های بسیاری برای ایجاد تعاونی دارد

ایجاد شرکت های تعاونی در حمیدیه
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمیدیه بر آمادگی کامل حوزه فعالیت خود برای ایجاد شرکت های تعاونی در این شهرستان تاکید کرد.


به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی حبیب خبر، ایمان امیر سرداری رئیس اتاق تعاون خوزستان با حضور در شهرستان حمیدیه با دکتر شاهین هاشمی فرماندار حمیدیه و جاسم شاخی رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمیدیه دیدار و گفت و گو کرد.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمیدیه ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به ریاست اتاق تعاون خوزستان و هیات همراه و نیز آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای دکتر غمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و قدردانی از تلاش ها و زحمات وی، درباره ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان، مشکل ها و موانع موجود در حوزه بخش تعاونی حمیدیه و اقدام اداره کار در انجام مطالعات کامل ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان با هدف برنامه ریزی بهتر و منسجم تر در رفع موانع توسعه و ترویج تعاون و تشکیل شرکت های تعاونی براساس توانمندی های شهرستان، توضیح داد.
جاسم شاخی گفت: در سال گذشته در حوزه آموزش و ترویج تعاون، اداره حمیدیه رتبه نخست استانی را کسب کرد و بر اساس برش شهرستانی، اقدامات خوبی در عمل به تعهدات ثبت و تشکیل تعاونی صورت گرفت.
او افزود: امسال با توان بیشتر علاوه بر تحقق شاخص های برش شهرستانی تلاش های مضاعفی برای ثبت تعاونی ها در حوزهای کشاورزی، صنعت و خدماتی مانند توسعه و عمران شهرستان، تعاونی مصرف و مسکن فرهنگیان و شیلات مد نظر داریم.

* تخصیص۱۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ بهره ۴ درصد در سال ۹۸
در ادامه این نشست، رییس اتاق تعاون خوزستان در سخنانی گفت: در سال ۹۸ ، ۱۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ بهره ۴ درصد و دو سال تنفس به استان اختصاص یافت.
ایمان امیر سرداری افزود: با توجه به این که در حوزه تعاون، می توان فعالیت موثری در اشتغالزایی پایدار صورت گیرد؛ اختصاص این گونه تسهیلات برای ایجاد شرکت های تعاونی اشتغال موثرتری را به همراه خواهد داشت.
رییس اتاق تعاون خوزستان در ادامه درباره موضوع ساماندهی نشدن محصولات کشاورزی، پراکندگی و یکپارچه نبودن تولید محصولات کشاورزی در شهرستان حمیدیه، گفت: درباره بسته بندی سبزیجات، محصولات کشاورزی، فعال سازی واحدهای راکد و غیر فعال در قالب شرکت های تعاونی، تشکیل تعاونی مرکز خدمات جامع کشاورزی، تعاونی چند منظوره و آموزش مشاوره شرکت های تعاونی به ویژه در بحث امور مالیاتی می توان فعالیت کرد.
امیر سرداری با اشاره به تشکیل تعاونی های با بنیه ضعیف مالی، جذب افراد سرمایه گذار و توانمند مالی برای سرمایه گذاری در این شرکت ها، افزود: لزوم مذاکره با دهیاری ها با هدف شناسایی و بهره مندی از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در روستاها برای اشتغالزایی پایدار روستایی، بسیار موثر است.

*نیاز به سرمایه گذاری در حوزه های کشاورزی و گردشگری
در پایان این نشست فرماندار حمیدیه در سخنانی گفت: به دلیل وجود دو نعمت مهم و اساسی آب و زمین های حاصلخیز و همچنین وجود جنگل با وسعت زیاد در شهرستان حمیدیه این امکان وجود دارد تا در حوزه های کشاورزی و گردشگری بتوان با دعوت از سرمایه گذاران اقدامات زیادی انجام داد.
دکتر شاهین هاشمی از حمایت جدی خود در انجام هرگونه فعالیت برای ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان سخن گفت و در پایان بر ضرورت استفاده از ظرفیت های نزدیکی شهرستان به مرز چذابه با هدف صادرات محصولات تولیدی از طریق این پایانه و امکان ساخت پایانه صادراتی در شهرستان و نیز ایجاد صنایع تبدیلی تاکید کرد.

۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1