اخبار

به مناسبت روز پزشک؛

مراسم گرامیداشت روز داروساز در اهواز برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز داروساز برگزار شد
مراسم بزرگداشت روز زکریای رازی، دانشمند و شیمیدان بزرگ ایرانی و روز داروساز با حضور مدیران بیمه ای و درمانی خوزستان در محل مجموعه دارویی اکسین اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، سید محمد مرعشی با بیان اینکه داروشناسی و داروسازی یکی از شاخه های بسیار مهم دانش پزشکی است گفت: بیش از ۶۲ درصد از مردم خوزستان تحت پوشش بیمه سازمان تأمین اجتماعی هستند و از حمایت های بیمه ای و درمانی این سازمان برخوردار می شوند.

وی با تقدیر از تلاشهای داروسازان، تکنسین های دارویی و فعالان حوزه دارو، افزود: سازمان تأمین اجتماعی در سایه تعامل سازنده با مجموعه درمان غیر مستقیم توانسته است رضایتمندی خوبی برای جامعه بیمه شدگان و مستمری بگیران فراهم کند.

در ادامه این مراسم صادق جلیلی، مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی نیز پنجم شهریور را فرصت مناسبی برای یادآوری و تجلیل از نقش مهم و تعیین کننده جامعه داروسازان در چرخه نظام تأمین سلامت، بهداشت و درمان کشور برشمرد و تصریح کرد: در شرایط کنونی که کشور مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفته است نقش داروسازان در خودکفایی، تولید و تأمین دارو بسیار حساس و حیاتی است.

وی ادامه داد: داروسازان ایرانی با بهره مندی از دانش، تخصص، توانمندی و تلاش مثال زدنی از عهده رسالت خطیر خود برآمده و با تولید و تأمین داروهای مورد نیاز گام بلندی را در صنعت دارو برداشته و برگ زرین دیگری بر موفقیت های دانش پزشکی این مرز و بوم افزودند.

در ادامه این مراسم نیز منصور آرزومند، رئیس انجمن داروسازان خوزستان خاطر نشان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۴ دانشکده داروسازی در کشور وجود داشت و امروز شاهد فعالیت ۲۴ دانشکده در سراسر کشور هستیم که این مهم دستاورد بسیار بزرگی است.

وی سه بخش مهم در حوزه داروسازی را آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص، تهیه دارو و صنعت داروسازی و همچنین دستاوردهای پژوهشی برشمرد و بیان کرد: بیش از ۹۰ درصد داروهای مورد نیاز کشور توسط متخصصان وداروسازان ایران اسلامی تولید می شود و چنانچه همت و تلاش این عزیزان نبود در شرایط ظالمانه تحریم ها با سختی های بسیاری روبرو می شدیم.

رئیس انجمن داروسازان استان خوزستان با تقدیر از تعامل سازنده و اثرگذار مجموعه تأمین اجتماعی با موسسات طرف قرارداد و خصوصی گفت: سازمان تأمین اجتماعی با تدبیر و مدیریت، بهترین شرایط را برای این همکاری فراهم کرده است بطوری که هر ماهه شاهد پرداخت مطالبات داروخانه ها هستیم.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1