اخبار

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

اجرای طبقه بندی مشاغل برای کارکنان پتروشیمی ماهشهر

طبقه بندی مشاغل در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از اجرای طبقه بندی مشاغل برای تمام کارکنان شاغل در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، حجت الله میرزایی در حاشیه نشست مشترک با مدیران مجموعه های پتروشیمی های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بندر ماهشهر- که امروز سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹ با حضور ارسلان غمگین، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان برگزار شد- اظهار کرد: موقعیت جغرافیایی بسیار متمایز و سرمایه‌گذاری‌های بسیار بزرگ و بی نظیری در این منطقه توسط بنگاه های بخش عمومی و خصوصی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی ایجاد شده اما متاسفانه به طور بسیار جدی با مساله فقر، بیکاری و نابرابری که سه مساله اصلی و کلاسیک توسعه هستند مواجه هستیم.
او افزود: به نظر می‌رسد مسوولیت رفع همه این مسایل بر عهده بنگاه های پتروشیمی است ولی واقعیت این است که جز گروهی که امکان کار کردن ندارند و باید مورد حمایت بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گیرند، بخش بزرگی از این مساله باید توسط سیاست های توسعه سرمایه‌گذاری و اشتغال برطرف شود.
میرزایی ادامه داد: هم باید محیط عمومی کسب و کار را با تمرکز بر تک‌تک مولفه ها بهبود بخشید تا سرمایه‌گذاران رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری در استان داشته باشند و هم باید نیروی کار را با کمک مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش داد و توانمند کرد. همچنین سرمایه گذاری در بخش‌های پایین دستی پتروشیمی باید مورد توجه قرار گیرد.
او خاطر نشان کرد: باید تعاونی های تامین نیاز توسط مجتمع های پتروشیمی یا کارکنان آنها ایجاد شود تا مواد عمومی و تخصصی مورد نیاز؛ مانند لباس کار، مواد غذایی مورد نیاز و اقلام مصرفی بنگاه‌های پتروشیمی این مجتمع ها توسط تعاونی های تامین نیاز تأمین و فراهم شود و کمک کنند تا بنگاه های تولید کننده نهاده در استان فعالیت کنند و رابطه داد و ستد میان پتروشیمی و بخش بومی برقرار شود.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بنگاه های اقتصادی تولید محصولات پایین دستی که در منطقه ایجاد شده‌اند، اظهار کرد: باید بخشی از محصولات مجتمع‌های پتروشیمی به تامین خوراک بنگاه‌های اقتصادی تولید محصولات پایین دستی در منطقه اختصاص پیدا کند و اگر نیاز به مصوبه ای در این باره باشد حتماً پیگیری و حمایت خواهیم کرد.
او با اشاره به طرح طبقه بندی مشاغل کارکنان شاغل در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، گفت: خوش بختانه طبقه بندی مشاغل در ۹۵ درصد از بنگاه‌های اقتصادی انجام شده و فقط در دو بنگاه انجام نشده که در یکی از آنها در شرف انجام است و در مورد دیگر نیز به زودی انجام خواهد شد تا تمام کارکنان شاغل در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر تحت طبقه بندی مشاغل قرار بگیرند.
میرزایی با تاکید بر بازرسی دایم از شرکت های پتروشیمی، تصریح کرد: بازرسی دایم از شرکت‌های پتروشیمی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که باید بدون هیچ مسامحه و مماشاتی توسط بازرسان اداره کل کار به طور دایم انجام شود و مقررات و ضوابط ایمنی کار رعایت شود. همچنین استاندارد ها باید رعایت و آموزش های لازم داده شود. بنگاه های اقتصادی نیز موظف هستند افسران ایمنی را برای رعایت ضوابط ایمنی به کار بگیرند تا حوادث ضمن کار به حداقل ممکن برسد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۷:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1