اخبار

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان:

کشاورزان، روستاییان و عشایر محدودیتی در پوشش بیمه ندارند

کشاورزان، روستاییان و عشایر محدودیتی در پوشش بیمه ندارند
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خوزستان با اشاره به مزایای این بیمه گفت: هیچ محدودیتی برای جذب متقاضیان واجد شرایط استفاده از خدمات حمایتی این بیمه در استان نداریم.


حسین جعفرخادم روز یک شنبه در نشست تبیین دستاوردهای صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خوزستان در اندیمشک افزود: این صندوق از سال ۸۴ راه اندازی شده و یک صندوق پویا و فعال برای ارائه خدمات به جامعه هدف است.
وی بیان کرد:بیمه کشاورزان ، روستاییان و عشایر سه تعهد اصلی شامل بیمه بازنشستگی(پیری)، از کارافتادگی و مستمری فوت دارد که شاخص ترین آن پرداخت مستمری بازنشستگی(پیری) است.
خادم گفت: ۱۱۵ هزار مستمری بگیر در سطح کشور از مزایای این بیمه استفاده می کنند ضمن اینکه در استان خوزستان ۸۳ هزار عضو صندوق و شش هزار مستمری بگیر مشمول خدمات بیمه ای هستند.
جعفرخادم با تشریح جزییات کار این صندوق بیان کرد: یک سوم حق بیمه توسط جامعه هدف و دو سوم مبلغ توسط دولت پرداخت می‌شود که به نوعی یارانه غیرمستقیم است.به دلیل همین مزایا به تمام جامعه عشایر، روستاییان و کشاورزان پیشنهاد می‌شود با مراجعه به کارگزاری‌های فعال در خوزستان به عضویت این صندوق در آیند.
وی گفت:تمام روستاییان، کشاورزان و عشایر با شرایط سنی حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال می‌توانند به عضویت صندوق در آیند و این افراد پس از پرداخت ۱۵ سال حق بیمه، مستمری دریافت خواهند کرد؛ پس از پایان ۱۵ سال دولت نیز معادل پنج سال به آنها تشویقی پرداخت کرده و بازنشسته می‌شوند.
وی این خدمات این بیمه را قابل توجه دانست و افزود: شهرستان اندیمشک یکی از شهرستان های بسیار فعال در زمینه فعالیتهای این صندوق بوده است.
خادم اظهار داشت: تقویت فعالیت های این صندوق در سطح استان مورد توجه است و باید با مشارکت مسوولین و دهیاران مزایای این بیمه برای روستاییان و عشایر اطلاع رسانی شود.
فرماندار شهرستان اندیمشک هم گفت: صندوق بیمه کشاورزان ، روستاییان و عشایر از دستاوردهای مهم پس از انقلاب است که به عنوان یک چتر حمایتی برای این اقشار مورد توجه قرار گرفته است.
پیمان جهانگیری با بیان اینکه در اندیمشک بالغ بر پنج هزار و ۸۸۶ نفر عضو این صندوق بیمه هستند، افزود: هنوز به صورت شایسته مزایای این صندوق بیمه ای برای جامعه هدف تشریح نشده است و این موضوع باید از طریق رسانه ها بیشتر اطلاع رسانی گردد.
وی گفت:در دوران پس از انقلاب خدمات شایانی به روستاییان ، عشایر و کشاورزان ارائه شده است و در قالب طرح های مختلف ، از این اقشار پرتلاش حمایت شده است.
جهانگیری بیان کرد: این بیمه گام مهمی برای ایجاد انگیزه در اقشار و جامعه هدف است و دهیاران باید در تشویق و ترغیب جامعه هدف برای استفاده از این بیمه همکاری کنند.
وی ابراز امیدواری کرد با تقویت این بخش ، بخشی از دغدغه اقشاری که از بیمه برخوردار نیستند ، برطرف گردد.
در این جلسه پس از تبادل نظر در خصوص راهکارهای توسعه و تقویت این بیمه در شهرستان ، چهار حکم بازنشستگی به چهار نفر از اعضای این صندوق اعطا شد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۲۰:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1