اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

کارگران خط مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند

کارگران خط مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: کارگران خط مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند و نقش اصلی در عرصه رونق تولید را بر عهده دارند.

‌به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین روز پنج شنبه نهم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ در حاشیه نشست ویدئو کنفرانس یادواره شهدای کارگر که با حضور فرمانده بسیج کارگری کشور و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت متبوع بصورت ویدئو کنفرانس همزمان با ۳۱ استان  و در خوزستان با حضور فرمانده بسیج کارگری و کارخانجات استان و مدیریت شعب بانک رفاه کارگران خوزستان و مدیر صندوق کارآفرینی و امید و شرکای اجتماعی و اعضای کمیته بزرگداشت هفته کارگر در سالن کنفرانس سپاه ولیعصر عج، برگزار شد، ضمن تبریک به همه کارگران به ویژه کارگران شریف استان خوزستان به مناسبت هفته کار و کارگر و ولادت با سعادت امام حسن مجتبی ( ع) اظهار کرد: همه ساله پس از تشکیل کمیته کارگری در استان، اقدامات بسیار زیادی با همکاری بسیج کارگری، صدا و سیما، شرکای اجتماعی، نیروی انتظامی و همکاران ما در اداره کل در زمینه تجلیل و تکریم از کارگران صورت می گیرد.
وی افزود: در سال گذشته و سال جاری نیز با وجود شیوع ویروس منحوس کرونا و محدودیت های حاصل از این بیماری با رعایت پرتکل های بهداشتی برنامه های بسیار خوبی برای جامعه هدف برگزار کردیم که یکی از مهمترین آنها انعکاس تبلیغی و ترویجی رسانه ای مطلوب از این تلاش ها در جامعه بوده است.

کارگران بازوان حرکت هر جامعه به سوی رشد، تعالی و شکوفایی هستند

غمگین با بیان اینکه کارگران بازوان حرکت هر جامعه به سوی رشد، تعالی و شکوفایی هستند، تصریح کرد:
 بی شک همه پیشرفت های حاصل در مسیر زندگی نشأت گرفته از رشد و پویایی فکر و گسترش اندیشه ورزی است و هر جامعه ای که از فرصت اندیشه و بازوی هنرمند کارگران بیشتر استفاده کند، توسعه و پیشرفت آن رونقی دوچندان خواهد داشت.
وی ادامه داد: هفته کار و کارگر یکی از روزهای جهانی به شمار می‌رود و منشاء آن دادخواهی و روند عدالت طلبی است که تاریخچه آن به اعتراض کارگران به منظور دادخواهی به صورت آرام و بدون خشونت در سال ۱۸۸۶ بازمی گردد؛ در حال حاضر سازمان بین‌المللی کار نیز یکی از سازمان های مهم سازمان ملل است که مراودات بسیار خوبی با جمهوری اسلامی ایران به طور عام و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به صورت خاص دارد.
غمگین با اشاره به اینکه مفهوم جدید اقتصاد مقاومتی در ادبیات اقتصادی جهان، نقش کارگر است، عنوان کرد:  اقتصاد مقاومتی که مبتکر آن مقام معظم رهبری است، هدف محوری آن کاهش وابستگی‌ها و تاکید روی مزیت‌های تولید و تلاش برای خودکفایی و خوداتکایی، بازسازی و احیای اقتصاد ملی است.
وی لازمه اقتصاد مقاومتی را موفقیت در اجرای همگانی آن دانست و گفت: برقراری عدالت اقتصادی با مشارکت در اقتصاد مقاومتی رابطه تنگاتنگی دارد و همکاری همه بخش‌ها مانند بخش خصوصی، صادر کنندگان، وارد کنندگان، سیستم های بانکی و خصوصاً کارگران در تحقق این اهداف موثر هستند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: تاکید بر اقتصاد مقاومتی افق تازه ای را در برابر  دیدگان‌ ارکان جامعه کار و تولید ترسیم می کند، ایران نیازمند الگو سازی در عرصه های جدید اقتصادی است که یکی از این الگوها، اقتصاد مقاومتی است.

اقتصاد مقاومتی سمبل نظام اقتصادی است
وی اشاره کرد: اقتصاد مقاومتی سمبل نظام اقتصادی است که بر پایه بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی مطرح شده و محورهایی از آن به صراحت متوجه جامعه کار و تولید است.
غمگین خاطر نشان کرد: محور قرار دادن رشد و بهره‌وری در اقتصاد، با تقویت عوامل تولید و توانمندسازی نیروی کار صورت می گیرد و نظر به این که اقتصاد مقاومتی، اقتصادی مبتنی بر مشارکت فعال مردم و نهادهای مدنی در رونق اقتصادی است حضور پررنگ تشکل های کارگری و کارفرمایی در اقتصاد مقاومتی نقش اساسی پیدا می کند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان کرد: کارگران خط مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند و نقش اصلی در عرصه رونق تولید را بر عهده دارند.

ایجاد امنیت شغلی در سایه رشد تولید ملی
وی با اشاره به اینکه نقش کارگران در عرصه های مختلفی چون انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بی بدیل بوده است بیان کرد: کارگران با جان، تن و کارشان در خدمت به نظام و ملت همواره در خط مقدم بوده‌اند.

غمگین با تاکید بر اینکه قطعاً اشتغال و امنیت شغلی در سایه تولید به وجود می آید، گفت: تولید ملی موجب اشتغال زایی، کارآفرینی و افزایش بهره‌وری در تمامی عرصه ها به شمار می رود و از آنجا که تولید داخلی ستون فقرات اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود، موفقیت در اقتصاد مقاومتی بهبود وضعیت اجتماعی و رفاه زندگی مردم و رشد و توسعه اقتصادی در کشور را موجب می شود.

تامین امنیت روانی کارگر با محوریت قانون، لازمه بهروری تولید

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان  با بیان اینکه کارگران در عرصه اقتصاد ملی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی جایگاه بسزایی دارند، خاطر نشان ساخت: به همین دلیل امنیت روانی، روحی و نشاط کارگران تاثیر مستقیم در بهره وری تولید دارد. ما با همه توان بدنبال ایجاد این امنیت با محوریت قانون هستیم.

وی یکی از عوامل مهم در توسعه اقتصادی کشور را حمایت از تولیدات داخلی عنوان کرد و گفت: عدم حمایت از تولیدات داخل در واقع خیانت کردن به کارگران است؛ بر همه واضح و مبرهن است که با حمایت از کالاها و تولیدات داخلی و استفاده از آنها در حوزه های مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و ... موجب رشد و شکوفایی اقتصادی و جلوگیری از خروج ارز خواهیم شد.
وی اشاره کرد: بهترین مصرف کننده داخلی مقام رهبری است که از خودکار، قلم، کاغذ تا لباس ایشان صدرصد تولید داخل است.

کسب بیش از 22 تقدیر نامه  توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در یکسال و نیم اخیر

غمگین ادامه داد: در یک سال و نیم گذشته و به منظور تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و مقام عالی وزارت، در حوزه های مختلف از جمله روابط کار، تعاون، اشتغال و امور اجتماعی در خارج از سازمان و در حوزه پشتیبانی و منابع انسانی که مرتبط با صیانت از پرسنل است در داخل سازمان، توانستیم گامهای بسیار موثری را برداریم که در این راستا اقدامات بسیار گسترده‌ای با بیش از 110 عنوان ماموریت مستقیم و یا فوق برنامه صورت گرفته است که خروجی آن ۲۲ بار تقدیر از این اداره کل بوده است و این میسر نمی شد مگر با یک کار تیمی و اثرگذار با محوریت کار جهادی.
وی افزود: کسب رتبه برتر در جشنواره شهید رجایی استانداری خوزستان، انتخاب کارگر و واحد کار نمونه ملی در کشور برای نخستین بار از خوزستان، و ده ها موفقیت دیگرگوشه ای از اقدامات شاخص اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در ۲۰ ماه گذشته است.
غمگین همچنین اضافه کرد: این اداره کل توانست برای اولین بار در حوزه تعاون با ایجاد اولین ها، اقداماتی را انجام دهد که پایلوت کشوری باشد همچون ایجاد شورای عالی تعاون، و نام‌گذاری بیش از ۲۰ میدان و خیابان و بلوار در سطح استان با نام تعاون بخشی از این اقدامات است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان  تاکید کرد: ما توانستیم برای نخستین بار در حوزه تعاون رتبه نخست اتاق فکر در حوزه پژوهش را کسب کنیم و برای اولین بار طی دو سال پیاپی اعتبارات بخش تعاون را صدرصد جذب کرده ایم این در حالی است که در سال ۹۷ بالغ بر ۸۵ درصد اعتبارات این حوزه برگشت خورده بود ما فعل بهترین بودن را صرف کردیم.
 غمگین با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۵ هزار بازرسی از شرکت ها و کارخانجات توسط بازرسان کارصورت گرفته است، خاطرنشان کرد: ما توانستیم بیش از ۲۵ هزار رای در مراجع رسیدگی و بیش از ۸ هزار رای سازشی را صادر کنیم و همچنین در حوزه معاونت امور اجتماعی، نیز ۱۰۰۰ درصد پیشرفت کار داشته ایم که بسیار قابل توجه است.
 وی گفت: ما توانستیم در معاونت اشتغال در۳ حوزه‌ مهم فعالیت کسب و کار، شامل: کارورزی، مشوق بیمه‌ای و یارانه دستمزد رتبه نخست را در کشور به دست آوریم.

غمگین اضافه کرد: ما توانستیم در حوزه معاونت پشتیبانی و منابع انسانی با صیانت از پرسنل خود و ارائه خدمات قابل قبول آن هم در سالی که با تحریم و شیوع ویروس کرونا و مشکلات بسیار زیاد کسری بودجه مواجه بودیم، خدمات‌ مطلوب و خوبی به همکاران ارائه دهیم.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در پایان خاطر نشان کرد: در نهایت توانسته ایم  بیش از ۱۱۰ برنامه مستقیم و یا فوق برنامه را اجرا و به منصه ظهور برسانیم کاری بزرگ و شگرف که منجر به بیش از ۲۲ بار تقدیر شده است که در این راه علاوه بر ۷۰۰ همکار در اداره کل، شرکای اجتماعی و بسیج کارگری به مانند دو بازوی توانمند همواره همراه ما بوده‌اند.

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1