اخبار

با حضور مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان؛

آیین تجلیل از روسای ادارات منتخب شهرستان ها برگزار شد

آیین تجلیل از روسای ادارات منتخب شهرستان ها برگزار شد
آیین تجلیل از روسای ادارات منتخب شهرستان ها و روسای مراجع تشخیص و هیئت های حل اختلاف اداره کل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه در آیین تجلیل و تقدیر از روسای ادارات منتخب شهرستان ها و روسای مراجع تشخیص و هیئت های حل اختلاف اداره کل با تعدادی از روسای ادارات بصورت حضوری و همه روسای ادارات سراسر استان به صورت آنلاین از طریق بستر اسکای روم برگزار شد.
ارسلان غمگین در این مراسم ضمن تسلیت ایام شهادت مولا علی ( ع) و تاکید بر حفظ ارزش ها و معنویات شبهای قدر، اظهار کرد: اولین واژه ای که در مورد عدالت حق و قضاوت به ذهن انسان متبادر میشود عدل امیر المومنین علی ابن ابیطالب است که موجب  قربانی شدنش در محراب عبادت شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: اجرای عدالت روحی بزرگ و اراده ای قوی میخواهد که باید در این راه دنباله رو مولای متقیان بود تا خللی در کار سخت و حساس حکمیت ایجاد نشود.
وی ادامه داد: مهمترین بخشی که میتوانیم مشکلات کارگران را بشنویم و در صدد رفع آن بر بیایم  مراجع حل اختلاف است که ارتباط مستقیم با حکمیت قانون و اجرای عدالت دارد.
غمگین عنوان کرد: به دلیل کثرت مشاغل در خوزستان حوزه روابط کار مسئولیتی سنگین داشته و طیف گسترده ای را پیش روی مراجع حل اختلاف استان باز می‌کند تا با در نظر گرفتن همه جوانب و حاکمیت قانون احکام را به درستی صادر کند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: همه ما مسئولیت های خاصی داریم چون با قانون و حکمیت سر و کار دارد پس باید نگاه خاصی به مراجع حل اختلاف و هیات های تشخیص داشته باشیم تا کارمندان این بخش ها بتوانند در کمال آرامش احکام درست را صادر کنند و حقی از کسی ضایع نشود.
وی اضافه کرد: از یک سال و نیم گذشته تلاش کردیم چه از نظر مالی و چه از نظر تجهیزات هیات های تشخیص و مراجع حل اختلاف را در اولویت قرار داده و با وجود کسری بودجه در سال ۹۸، کمبود ها را جبران کنیم تا شان قضایی آنها حفظ شود.
غمگین با بیان اینکه نگاه اداره کل به مراجع حل اختلاف ویژه است، افزود: در سال جاری نیز در تلاش هستیم منابع ویژه ای را برای مراجع حل اختلاف در نظر بگیریم تا بتوانیم تعداد پرداختی های مراجع را افزایش دهیم اما مراجع نیز باید این نکته را مد نظر داشته باشند همانطور که اداره کل توجه خاصی به آنها دارد به همان نسبت انتظار ما هم از آنها زیاد است؛ مراجع باید بدانند که مورد قضاوت مردم هستند و نباید به گونه ای عمل کنند که جای شک و شهبه ای باقی گذاشته و جلوه ای ناصحیح از آنها در انظار عمومی نقش پیدا کند.
وی با تاکید بر اینکه در یک سال و نیم اخیر موتور پیشرفت اداره کل شتاب قابل توجهی پیدا کرده است، گفت: قطار در حال حرکت سنگ می خورد چرا که وقتی خوب کار میکنیم و در مسیر پیشرفت رو به جلو در حرکت هستیم، طبیعی است که مورد قضاوت های درست یا غلط قرار بگیریم اما نباید قضاوت های نادرست ما را از مسیر رشد بازدارد و ضعیف و ناتوانمان کند.
وی افزود: در سال گذشته ۲۵ هزار و ۱۴۷ رای در مراجع حل اختلاف کار استان صادر شده است که ۸۰۴۷ رای آن سازشی است.
غمگین گفت: در سال ۹۹ یک هزار و ۶۳۸ کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار نیز تشکیل شده است.
 وی در خصوص تعداد مراجع حل اختلاف استان خاطر نشان کرد: ۷۹ هیات تشخیص و حل اختلاف، ۳۵ هزار و ۹۱ مورد بازرسی به منظور بررسی نظارت بر حسن اجرای قانون کار وجود دارد.
وی مشمولین زیر پوشش بیمه بیکادی را هشت هزار ۱۲۶ نفر خواند و عنوان کرد: ۶۵۴ نفر نیز به سازمان آموزش فنی و حرفه ای معرفی شده و ۵۴ کمیته استانی جهت حمایت از واحد های مشکل دار برگزار شده است.
غمگین در پایان خاطر نشان کرد: امروز از  همه مراجع در سطح شهرستان و از ۷ اداره شهرستان که عملکرد بهتری نسبت به بقیه شهرستان ها داشته اند تقدیر میکنیم البته همه ادارات شهرستان ها عملکرد مطلوبی داشته اند و برترین ها از میان بهترین ها انتخاب شده اند که موجب خشنودی و رضایت است.
گفتنی است؛ شهرستان های، شوشتر، شوش، اندیمشک، هویزه، هندیجان و
اداره شرق اهواز به عنوان ادارات برتر از میان ادارات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در شهرستان های استان انتخاب شده و از آنها تقدیر شد.
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۸:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1