اخبار

از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

لایحه رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تقدیم دولت شد

لایحه رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تقدیم دولت شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طی مکاتبه ای با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، «لایحه رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور» را برای تصویب تقدیم دولت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان به نقل از روابط عمومی  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، محمد شریعتمداری، وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی در این مکاتبه «ارتقای منزلت و صلاحیت حرفه ای و مرجعیت علمی و اجتماعی معلمان، استادان، پژوهشگران و فناوران» در نقشه جامع علمی کشور؛ بند (4) راهبردهای ملی از قسمت راهبردهای کلان (2) و « تقویت انگیزه های معنوی و تشویق اعتباری و مادی برای جلب نخبگان جامعه به سمت حرفه معلمی، استادی»  را در زمره اقداماتی که به صورت ملی باید انجام شودمطرح کرد.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  همچنین در  این مکاتبه  تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از سازمان های تابعه این وزراتخانه به عنوان بزرگترین نظام آموزش های مهارتی کشور  نقش اساسی در تأمین نیروی کار ماهر مورد نیاز بازار کار فعلی و آتی  ایفا می کند .
وی تاکید کرد :  از این رو ارتقای منزلت و صلاحیت حرفه ای مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور که بازیگران اصلی این عرصه هستند، زمینه ساز «دستیابی به سطح دانش و مهارت نیروی کار کشور متناسب با معیارهای جهانی و در جهت پاسخگویی به نیازهای جامعه و بازار کار داخلی و خارجی» و تحقق اهداف بخشی نظام علم، فناوری و نوآوری کشور مندرج در فصل دوم نقشه جامع علمی کشور خواهد بود.
شریعتمداری  همچنین  در این مکاتبه  «هدایت نظام آموزش برای تأمین و جذب نیروهای نخبه و متخصص در حوزه های اولویت دار» را به عنوان یکی از رویکردهای پشتیبانی از این اولویت ها مورد تاکید قرار داد . 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  تصریح کرد:   از آنجایی که «لایحه رتبه بندی معلمان آموزش و پرورش» نیز در دستور کار دولت و مجلس شورای اسلامی قرار دارد، در راستای رعایت حقوق شهروندی و عدم ایجاد تبعیض بین نیروهای آموزشی، سیاست گذاری واحد در حوزه های آموزشی کشور و همچنین به منظور فراهم آوردن زمینه تحقق تکالیف مندرج در نقشه جامع علمی کشور و ماده (54) قانون مدیریت خدمات کشوری، این وزارتخانه « لایحه رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور» را تقدیم می کند.
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۲۳:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1