اخبار

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اهوازخبرداد: تدوین سند توسعه اشتغال پایدار در خوزستان

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اهوازخبرداد: تدوین سند توسعه اشتغال پایدار در خوزستان
معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ سند توسعه اشتغال با نگاه اشتغال پایدار در خوزستان تدوین و به زودی اجرا می شود.
سیدعلی اکبر طاهایی در جلسه مشترک هم اندیشی اعضای شورای هماهنگی مدیران کل حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان که در اهواز برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توفیقی حاصل شد تا در آستانه سالروز تشکیل بسیج در کربلای ایران که خوزستان است این جلسه مشترک هم اندیشی مدیران تابع وزارت و مدیران حوزه این وزارت را برگزار کنیم.
او افزود: در این نخستین جلسه با توجه به فرصت محدودی که در اختیار داشتیم؛ بیشتر به حوزه ظرفیت شناسی وزارت متبوع در استان خوزستان پرداخته شد.
او تاکید کرد: استان خوزستان در طول هشت سال دفاع مقدس آسیب فراونی دیده و بعد از آن هم هنوز نتوانسته جایگاه خودش را در اقتصاد ملی به دست بیاورد.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مهم ترین اقداماتی که در هشت ماه سال جاری انجام شده صدور دفترچه بیمه سلامت برای افزون بر 350 هزار نفر خوزستانی را برشمرد و افزود: از جمله اقداماتی که از سوی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با مشارکت اداره کل بهزیستی این استان و استانداری برای تقویت فعالیت‌های خود اشتغالی در قالب حمایت از مشاغل خانگی انجام شد، اختصاص منابع مالی برای معتادان بهبود یافته است که به بازار کار معطوف شوند.
طاهایی با اشاره به توسعه خدمات درمانی در خوزستان بیان کرد: ‌با توسعه خدمات درمانی هم اکنون خوزستان در جایگاه دوم کشور خدمات رسانی درمانی قرار دارد.
او تصریح کرد: ‌توسعه و تسری خدمات درمانی به مناطق حاشیه اروندکنار یکی از مطالبات مهم نمایندگان آبادان بود که این موضوع به زودی پی‌گیری خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد:‌ خوزستان یک منطقه ثروتمند و بالقوه است که نیاز به گام های بزرگ برای بالفعل شدن دارد. آسیب های جدی در طول هشت سال دفاع مقدس به این استان وارد شد و علی‌رغم اجرای برنامه‌های مختلف توسعه ای در آن، ‌هنوز جایگاه واقعی خود را در اقتصاد ملی به دست نیاورده است.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: ‌استفاده از دفترچه‌های سلامت هزینه‌های درمان را که در گذشته 90 درصد از جیب بیمار بود به 10 درصد و بعضا زیر این رقم کاهش داده است.
طاهایی گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع کارگران نبی بر در فعالیت هایی مثل شرکت های نیشکر را بعد از 12 سال در دستور کار خود قرار داد و آن را حل کرد. این در حالی است که خیلی از این نی برها با دست و بدن های زخمی در خانه های خود از کار افتاده و از چشم ها دور مانده بودند.
۲ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ ایسنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1