اخبار

نماینده مردم اهواز در مجلس: در سایه مدیریت هوشمند صفائی وحدت و همدلی بین مدیران حوزه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برقرار است

نماینده مردم اهواز در مجلس: در سایه مدیریت هوشمند صفائی وحدت و همدلی بین مدیران حوزه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برقرار است
نماینده مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ‌مدیران اجرایی نقش کلیدی در پیشرفت استان دارند و اگر در خدمت رسانی همان نگاه مدیریت جهادی مقام معظم رهبری را مدنظر داشته باشند بسیاری از مشکل ها حل خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، سید شکر خدا موسوی در جلسه مشترک هم اندیشی اعضای شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی- که در این اداره کل برگزار شد- گفت: با عنایت به این که مخاطبان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جز قشر متوسط و رو به پایین جامعه هستند و بیش از 98 درصد شهدای جنگ تحمیلی برخاسته از همین طیف از جامعه هستند، انتظار داریم در خدمت رسانی به آن ها همت مضاعف داشته باشید.
وی افزود: ‌ما به عنوان نمایندگان مجلس وظیفه قانون گذاری داریم و هر جایی که صحبت از قشر مستضعف بوده بیش ترین تلاش را برای احقاق حقوق این قشر از جامعه داشته ایم؛ حال اصل کار در دست شما مدیران اجرایی استان است.
نماینده مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت : ‌همه ما می دانیم خوزستان استان منحصر به فردی است، اهمیت خوزستان بر کسی پوشیده نیست، اما متاسفانه بروز جنگ های مختلف درطول تاریخ سبب شده که ما از استان های همتراز خود عقب بیفتیم. دلیل دیگر عقب افتادگی در استان ما این است که ما زمان را از دست داده ایم؛ اما امروز دیگر مجالی برای تامل نیست، ما بایدخودمان مشکل های مان را حل کنیم و حرکت روبه جلو داشته باشیم.
موسوی اضافه کرد:‌توصیه من به مدیران کل اجرایی استان این است که مشکل ها را به صورت شفاف به مرکز منعکس کنند؛ اگر همه ساله منتظر باشیم بودجه ای از تهران به استان ما برسد و ما آن بودجه را در استان هزینه کنیم، مسلماً حرکت جهادی ممکن نخواهد بود.
او افزود: ‌پیشنهاد من به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که با توجه به گستردگی و تنوع حیطه فعالیت این وزارتخانه، به منظور انسجام بیش تر در استان های بزرگی همچون خوزستان فردی را به عنوان قائم مقام معرفی کند که این خود باعث قدرت بیش تر مدیر کل در پیشبرد امور خواهد شد، با مدیریت جزیره گونه که هرکس به دنبال سود بالاتر باشد کارهای بزرگ انجام نخواهد شد.
موسوی یکی از مشکل ها و معضل های اساسی استان را در حال حاضر بیکاری دانست و گفت: ‌بحث اشتغال در خوزستان نیاز به آسیب شناسی و تحول اساسی دارد. توسعه تعاون و مشاغل خانگی از راه کارهای خوب حل این مشکل هستند، اما راه کار دیگر بازنشستگی طیف گسترده ای از نیروهای شاغل در شرکت های بزرگ است که در سن بازنشستگی همچنان مشغول به کار هستند.
او ادامه داد: در حوزه درمان ، در حال حاضر کار ساخت بیمارستان امیرکبیر تا 75 درصد پیشرفت داشته، باعنایت به این که چشم امید مردم مستضعف خوزستان به دو بیمارستان امیرالمومنین و امیرکبیر به عنوان بیمارستان های مرکزی استان است، امیدواریم با تخصیص اعتبارات هر چه سریع تر عملیات عمران این فضای درمانی انجام شود.
نماینده مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ خواسته من از مدیران اجرایی استان این است که در 3 شهرستان تازه تاسیس حمیدیه، کارون و باوی شعب ادارات خود را تشکیل دهند و همچنین بانک های رفاه، توسعه تعاون و صندوق مهر امام رضا (ع) ‌به عنوان مراکز مالی تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این شهرستان ها اقدام به تاسیس شعبه کنند.
او در ادامه با تشکر از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رسیدگی به وضعیت حقوقی کارگران شرکت فولاد خوزستان گفت:‌ درخواست ما این است که احقاق حقوق این قشر از مظلوم جامعه را تا پرداخت حقوق کامل و دریافت مطالبات شان با جدیت پیگیری شود.
موسوی افزود:‌ در بحث مشاغل سخت و زیان آور توصیه می کنم در قالب یک پیشنهاد الحاقی به تبصره های قانون طرح حمایت از مشاغلی مانند جوشکاری و رنگ آمیزی را که تحت حمایت هیچ نهادی نیستند به مجلس ارایه دهید.
او ادامه داد: در خصوص آموزش های فنی و حرفه ای، ارایه آموزش های هماهنگ با نیاز بازار کار و همچنین توسعه مراکز آموزش فنی و حرفه ای در بخش ها و روستاها را مدنظر داشته باشید.
نمینده مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت:‌خواهش من از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد یک نظام عادلانه در پرداخت حقوق نیروهای پیمانکاری است که بعضا با مدرک تحصیلی بالا مشغول به کار هستند.
موسوی در پایان گفت:‌ خوزستان در طول تاریخ محرومیت های زیادی را پشت سر گذاشته است؛ اما خوش بختانه امروز وحدت و همدلی مدیران حوزه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سایه مدیریت صفایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه خوزستان نوید بخش حرکت جهادی و روبه جلو است و مطمین باشید نمایندگان استان به صورت تمام قد پشت این مجموعه است و از آن ها حمایت خواهد کرد.
۳ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1