اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه خوزستان: دو هزار و 400 واحد صنعتی در خوزستان غیرفعال است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه خوزستان: دو هزار و 400 واحد صنعتی در خوزستان غیرفعال است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه خوزستان گفت: هم اکنون 2400 واحد صنعتی غیر فعال در شهرک های صنعتی استان وجود دارد.هوشمند صفایی اظهار داشت: اگر واحدهای صنعتی غیر فعال استان فعال شوند بالغ بر 45 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می شود.
 این در حالی است که هم اکنون 420 واحد صنعتی فعال در استان وجود دارد.
وی بیان داشت: بسیاری از صاحبان واحدهای صنعتی که در حال حاضر غیر فعال هستند تسهیلاتی را از بانک ها دریافت کرده اند اما کسب و کاری ، اشتغال و سرمایه گذاری به دنبال نداشتند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: باید مشکل واحدهای صنعتی غیر فعالی شناسایی شود و مشکل تسهیلات بانکی با نرخ بهره بالا که به کارفرمایان و سرمایه گذاران داده می شود نیز حل شود تا کارفرمایان ضمن دریافت تسهیلات، کسب و کاری را در استان راه اندازی کنند.
صفایی همچنین با اشاره به فعالیت تعاونی ها در استان بیان کرد: تعاونی های خوزستان حدود 15 درصد در میزان صادرات استان نقش دارند ضمن این که در حال حاضر در استان 12 هزار تعاونی وجود دارد که 20 درصد اشتغال استان را تامین کرده اند.
وی افزود: سند توسعه بخش تعاونی تهیه شده است و نشان می دهد که در حال حاضر در چه بخشی هستیم و تا چند سال آینده در این بخش به کجا خواهیم رسید.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان همچنین در ادامه تصریح کرد: طرحی با عنوان طرح تحول تعاونی پیش بینی شده است که برای این طرح هفت گام در نظر گرفته شده است که در آن وضعیت تعاونی های استان آسیب شناسی می شوند و این طرح در حل مشکل های تعاونی های استان بسیار موثر است و به زودی اجرایی می شود.
۸ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1