اخبار

صفائی: کارگاه های نا ایمن تعطیل می شوند

صفائی: کارگاه های نا ایمن تعطیل می شوند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اعلام کرد: به منظور ایمنی شرایط کارگاه ها و صیانت از کارگران و کاهش حوادث کار، کارگاه های نا ایمن تعطیل می شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، هوشمند صفائی افزود: به منظور اجرای صحیح مقررات و ضوابط ایمنی و حفاظت فنی در کارگاه های مشمول قانون کار و صیانت از نیروی کار شاغل در آن به ویژه در کارگاه های ساختمانی که قسمت عمده حوادث ناشی از کار در آن ها به وقوع می پیوندد بازرسان کار استان خوزستان ضمن بازرسی مستمر از این کارگاه ها، درباره ابلاغ ماده 105 قانون کار و تعطیلی کارگاه های با احتمال وقوع حادثه یا بروز خطر اقدام می کنند که در این خصوص از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 35 کارگاه ساختمانی با شرایط خطرناک از سوی بازرسان کار این اداره کل تعطیل شده است.
وی از 16 هزار و هفتصد مورد بازرسی توسط بازرسان کار این اداره کل از سال جاری تا کنون در سطح استان خبر داد و خاطر نشان کرد: با وجود حجم بالای بازرسی های ادواری و دوره ایی، اما بازرسان این اداره کل با انجام وظایف خویش، صداقت و اخلاص را در عملکرد و تعهد و تخصص را در اجرای وظایف محوله نشان دادند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، یکی از مهم ترین وظایف و مسوولیت های بازرسان کار را در صیانت از نیروی کار کشور، بررسی علمی و فنی حوادث ناشی از کار دانست که با هدف شناخت علمی و فنی علل و عوامل وقوع حادثه و بررسی راه های پیشگیری از تکرار آن ها صورت می گیرد و افزود: علل وقوع حوادث اگر به درستی شناخته شود، پیشگیری از آن ها نیز به راحتی میسر خواهد بود. دستورالعمل هایی که برای پیشگیری از تکرار وقوع یک حادثه تجویز می شود گاهی می تواند تأثیر قابل توجه ای در مهار حوادث مشابه در سطح کارگاه داشته باشد.
صفائی با موثر خواندن بازرسی های مستمر و برنامه ریزی شده در کاهش مشکل های کارگری و آرامش روانی در محیط های کاری و ارتقای سطح ایمنی در کارگاه ها تاکید کرد: با مشاهده کثرت و شدت حوادث ناشی از کار در واحد های کارگری ، تیم ها و گشت های اختصاصی برای بازرسی از این کارگاه ها تشکیل شد و بر همین اساس از ابتدای سال جاری تا کنون 8 هزار و 700 مورد بازرسی ادواری ، 8 هزار بازرسی موردی و نیز تعداد 375 مورد بازرسی حادثه ناشی از کار داشته ایم که نسبت به زمان مشابه سال گذشته حدود 25 درصد افزایش بازرسی نشان می دهد. خوش بختانه با تاکیدی که بر نظارت بیش تر بر واحد های کارگری شده است شاهد کاهش 40 در صدی حوادث ناشی از کار بر کل مجموعه های کارگری و و احدهای تولیدی بوده ایم.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، اداره بازرسی کار را به عنوان بازوی اجرایی و نظارتی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برشمرد و گفت: با توجه به گستردگی صنعت در خوزستان، تلاش بازرسان کار این اداره کل برای رصد کلیه واحدهای کارگری قابل توجه بوده و امیدواریم روند این گونه بازرسی ها به گونه ای باشد تا همچنان فضای آرامی را در بخش صنعت و واحدهای تولیدی استان شاهد باشیم.
۱۲ آذر ۱۳۹۳ ۱۶:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1