اخبار

سید حمید کلانتری در اهواز: وزارت تعاون و کار از همکاری های اقتصادی استان های خوزستان و بصره حمایت می کند

سید حمید کلانتری در اهواز: وزارت تعاون و کار از همکاری های اقتصادی استان های خوزستان و بصره حمایت می کند
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزراتخانه، شرایط لازم را برای سرمایه گذاری در فعالیت های اقتصادی در خوزستان و بصره فراهم می آورد و از این حرکت هم پشتیبانی می کند.
سید حمید کلانتری در نشست توسعه تجارت بخش تعاون با استان بصره در اهواز اظهار کرد: روابط بین ایران و عراق از نظر فرهنگی، مذهبی و اقتصادی فعال و مساعد است که نمونه آن را می توان این روزها در مرز عراق در حوزه شلمچه و چذابه و ورود زائران امام حسین (ع) به سمت کربلا مشاهده کرد.
وی با بیان این که این رابطه بین هیچ دو کشوری در دنیا وجود ندارد، ادامه داد: حضور بالغ بر 750 هزار نفر ایرانی در چند روز در عراق یک اتفاق تاریخی است که باید از این ارتباط صمیمی، عاطفی و اعتقادی حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تایید ارتباط بین اتاق تعاون بصره و خوزستان اظهار کرد: این رابطه باید خیلی پیش تر شکل می گرفت، همکاری های منطقه ای، توسعه فعالیت های اقتصادی منطقه ای، برگزاری نمایشگاه های مشترک توسعه و آموزش از کارهای خوبی است که تعاونی ها می توانند انجام دهند.
کلانتری تعاونی های کشور را بسیار متنوع برشمرد و عنوان کرد: تعاونی ها در ایران در بیش از 100 رشته کاری از جمله خدمات، مسکن، پزشکی و درمانی فعال هستند و عراق در هر رشته ای که نیاز به صادرات و کالای تولیدی داشته باشد تعاونی های موجود در ایران می توانند کمک کنند.
وی گفت: بالغ بر 103 هزار تعاونی با بیش از 11 میلیون عضو در ایران فعال هستند. اتاق تعاون خوزستان آمادگی دارد هر کالای مورد نیاز با حفظ کیفیت و رعایت استانداردهای لازم را برای استان بصره عراق صادر کند.
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعزام نیروهای فنی و تخصصی مورد درخواست استان بصره را یکی از برنامه های وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد و گفت: برای نیروهای مورد نیاز استان بصره در رشته های مختلف فنی و حرفه ای، آموزش های متعددی داریم زیرا سازمان فنی و حرفه ای وابسته به وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
کلانتری با تاکید بر این که استان بصره باید امنیت سرمایه گذاری و روان کردن بوروکراسی را فراهم کند، اظهار کرد: در صادرات تعاونی هایی موفق هستند که به کیفیت و کار دقیق توجه داشته باشند و به عراق این اطمینان را می دهیم که اتاق تعاون خوزستان و وزارت مربوط از ابتدا و انتها بر روی کیفیت کالاهای تولید شده نظارت دارند.
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: قطعا آبادانی عراق باعث خوشحالی و سرافرازی ما می شود و برای این همکاری پیش از اینکه نگاه اقتصادی داشته باشیم به اشتراکات فرهنگی و مذهبی نگاه می کنیم.
۱۸ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان + مهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1