اخبار

رشید عبدا... در نشست توسعه تجارت بخش تعاونی خوزستان با استان بصره : خوزستان و بصره پنج پروژه سرمایه گذاری مشترک اجرا می کنند

رشید عبدا... در نشست توسعه تجارت بخش تعاونی خوزستان با استان بصره : خوزستان و بصره پنج پروژه سرمایه گذاری مشترک اجرا می کنند
رییس اتاق تعاون بصره گفت: خوزستان و بصره در حال حاضر پنج سرمایه گذاری مشترک دارند و پیشنهاد می شود که دبیرخانه ای تاسیس شود تا همکاری ها در آینده بیش تر شود.
ماجد رشید عبدالله در نشست توسعه تجارت بخش تعاونی با استان بصره اظهار کرد: مشکل های مطرح شده از جمله ویزای یک ساله و بیمه تامین اجتماعی نیروهای اعزامی از خوزستان به بصره در مذاکراتی با وزارتخانه های مربوطه حل خواهد شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر نیروهایی که در بصره مشغول فعالیت هستند به صورت پراکنده وارد استان می شوند که می خواهیم به طور جدی و رسمی ساماندهی شود و مشکل های ویزای افراد بعد از یک سال کار صادر و مشکل به صورت ریشه ای حل شود.
رییس اتاق تعاون بصره بیان کرد: ما در ارتباط با تفاهم نامه هایی که میان استان خوزستان و بصره منعقد شد انتظار داریم که در زمینه ی آموزش براساس اطلاعاتی که ما می دهیم عمل شود.
او گفت: در حال حاضر خوزستان و بصره پنج سرمایه گذاری مشترک دارند. پیشنهاد می شود دبیرخانه ای تاسیس شود تا همکاری ها در آینده برای توسعه سرمایه گذاری مشترک ادامه یابد.
در ادامه ماجد رشک، رییس اتاق بازرگانی استان بصره، اظهار کرد: مشکل هایی در زمینه ورود خودروهای عراقی به ایران با توجه به بوروکراسی گمرکی عراق و ایران وجود دارد که امیدواریم با حل آن ها شاهد تردد ماشین های عراقی به ایران باشیم.
وی به وضعیت نامناسب پایانه مرزی شلمچه اشاره کرد و گفت: انتظار داریم شاهد توسعه بیش تر ورود خودروها و انجام مبادلات تجاری باشیم که در توسعه ارتباطات ما تاثیر مهمی دارد.
رشک بیان کرد: در استان بصره شاهد حضور بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی هستیم اما متاسفانه تنها حضور فیزیکی دارند و هیچ گونه سرمایه گذاری ندارند که امیدواریم حضورشان را فعال تر کنند.
وی در ادامه عنوان کرد: تفاهم نامه ای در خصوص برگزاری نمایشگاه دایمی خوزستان در بصره منعقد شد اما متاسفانه در زمینه تامین مکان هیچ پیگیری صورت نگرفت اعلام می کنم که پیگیری ها انجام شود تا شاهد برگزاری نمایشگاه خوزستان در بصره باشیم.
۱۸ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان + مهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1