اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در آبادان: جمعیت شاغل استان یک میلیون و 200 هزار نفر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در آبادان: جمعیت شاغل استان یک میلیون و 200 هزار نفر است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان جمعیت شاغل استان را یک میلیون و 200 هزار نفر برشمرد

و گفت: سهم استان از کشاورزی کشور 16.7 درصد، در صنعت 35 درصد و خدمات 49 درصد در کل کشور است.

هوشمند صفائی در همایش سراسری بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل که در آبادان در حال برگزاری است ابراز امیدواری کرد: در این نشست بتوانند به اهداف تعیین شده با مشارکت همگان دست پیدا کنند.

او افزود: بر اساس سرشماری نفوس مسکن سال 90، جمعیت استان 4 میلیون و 531 هزار و 600 نفر یعنی 6 درصد کل جمعیت کشور است که از این نظر خوزستان در رتبه پنجم استان‌های کشور قرار دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان توضیح داد: به لحاظ جنسیتی، جمعیت استان 51 درصد شامل آقایان و 49 درصد شامل بانوان است که از این میزان، 71 درصد شهرنشین و 29 درصد روستایی هستند.
صفائی افزود: این آمار نگران‌کننده است چون پیشتر 30 درصد را شهرنشین و 70 درصد در روستاها زندگی می‌کردند که به دلیل جاذبه‌های ایجاد شده در شهر، بیش تر روستاییان به شهرها مهاجرت کرده و در اینجا مستقر شده‌اند.
او با اشاره به پتانسیل‌های این استان ادامه داد: 4 درصد مساحت کل کشور را خوزستان تشکیل داده اند و 30 درصد از آب‌های سطحی کشور در این استان قرار دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خاطرنشان کرد: پنج رودخانه پرآب و دریاچه‌هایی همچون کرخه و کارون و تالاب‌های هورالعظیم و شادگان به لحاظ پرآبی ذخایر شیلاتی خوبی در استان ایجاد کرده است. استان در زمینه محصولات کشاورزی به‌ویژه در تولید گندم صیفی‌جات و نیشکر نیز سهم و جایگاه خوبی در سطح کشور دارد.
صفائی جمعیت شاغل استان را یک میلیون و 200 هزار نفر دانست و گفت: سهم استان از کشاورزی کشور 16.7 درصد، در صنعت 35 درصد و خدمات 49 درصد در کل کشور است.
او بیان کرد: در خوزستان 76 هزار و 412 کارگاه شرکت خدماتی وجود دارد و افراد تحت پوشش بیمه 2 میلیون و 492 هزار و 758 نفر هستند.
صفائی در پایان خوزستان را دارای 200 کیلومتر خط ساحلی در خلیج فارس دانست و گفت: با در نظر گرفتن خوریات، استان به‌عنوان وسیع‌ترین خوریات خلیج فارس، برای پرورش انواع آبزیان به‌ویژه ماهیان گرمابی شرایط خوبی دارد.
۲۵ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1