اخبار

کریم یاوری در آبادان: 20 درصد از مقرری‌بگیران کشور مشغول به کارند

کریم یاوری در آبادان: 20 درصد از مقرری‌بگیران کشور مشغول به کارند
مدیرکل حمایت از مشاغل پایدار و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون 20 درصد از مقرری ‌بگیران کشورمان مشغول به کار هستند.
کریم یاوری در حاشیه نخستین همایش سراسری بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل در آبادان اظهار کرد: آن چه در موضوع بیکاری اکنون با آن مواجه ایم، آاین است که بخشی از افرادی که مقرری‌بگیر بیمه بیکاری هستند در جای دیگری مشغول به کار شده‌اند.
او با اشاره به قانون بیمه بیکاری مصوب سال 66 عنوان کرد: بر اساس این قانون، آن دسته از افرادی که بدون میل و اراده از کار بیکار شده (واحدهایی که به دلیل بروز جنگ تعطیل شدند)، یا هیچ شغل دیگری ندارند می‌توانند مقرری دریافت کنند.
مدیرکل حمایت از مشاغل پایدار و بیمه بیکاری وزارت تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در زمان حاضر بخشی از مقرری‌بگیران که 20 درصد کل کشور را شامل می‌شوند در جای نیز مشغول به کار هستند، که باید بر اساس قانون مقرری بیمه بیکاری آن ها قطع شود و به افراد جدیدالورود پرداخت شود.
یاوری اضافه کرد: در تلاش هستیم تا دامنه شمول مقرری بیمه بیکاری را توسعه دهیم، یعنی میزان ماندگاری افراد مقرری‌بگیر در این صندوق را کاهش و ورودی‌های بسیار صندوق را با توجه به شرایطی که داریم افزایش دهیم.
او گفت: به هیچ عنوان قصد کاهش مقرری‌بگیران را نداریم. قصد ما آن است تا ضمن کاهش میزان ماندگاری مقرری‌بگیران، ورودی‌های به صندوق بیمه بیکاری را افزایش دهیم.
یاوری افزود: بسیاری از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری توانایی ایجاد اشتغال را برای خود دارند لذا در تدارک اتخاذ تمهیدات مقدماتی برای فراهم‌سازی تسهیلات مورد نیاز این دسته از افراد هستیم.
او در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از تلاش مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان خوزستان در زمینه ایجاد زمینه برگزاری این همایش و کارگاه‌های تخصصی مرتبط با آن، هدف از برگزاری کارگاه‌های آموزشی را تلاش برای اشتغال مجدد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری عنوان کرد.
مدیرکل حمایت از مشاغل پایدار و بیمه بیکاری وزارت تعاون و رفاه اجتماعی عنوان کرد: کرامت و حیثیت این افراد باید در بحث اشتغال مجدد حفظ شود تا بتوانیم در منابع صندوق بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی صرفه‌جویی کنیم.
او تصریح کرد: با توجه به این که این صندوق هم‌اکنون دچار کسری بودجه است لذا باید با هماهنگی تمام مدیران در استان‌های کشور بتوانیم این منابع را به گونه‌ای تنظیم کنیم که بتوانیم خدمات خوب، سهل و با کارآمدی بیشتری را به این افراد ارایه کنیم.
به گفته یاوری، برای دستیابی به این مهم و تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بهتر از نظر کارشناسان برجسته و خبره شاغل در سطح کشور، از آنان در این کارگاه‌های تخصصی بهره خواهیم برد.
یاوری در پایان گفت: از سوی دیگر باید تمهیداتی را به‌ منظور اعطای تسهیلات به کارفرمایان برای اشتغال مجدد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری اتخاذ کنیم.
۲۵ آذر ۱۳۹۳ ۱۴:۰۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1