اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در آبادان: تعاونی های گردشگری در استان راه اندازی می شوند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در آبادان: تعاونی های گردشگری در استان راه اندازی می شوند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان با تاکید بر این که تعاونی ها از نقاط قوت کشور هستند از پیشنهاد راه اندازی تعاونی های گردشگری، توسعه عمران شهری با محوریت اشتغال و تعاونی لنج داران در استان خوزستان خبرداد .
هوشمند صفائی امروز در دومین روز از گردهم آیی سراسری حمایت از اشتغال و بیمه بیکاری که در آبادان در حال برگزاری است، افزود : در اقتصاد مقاومتی حضور حداکثری مردم در فعالیت های اقتصادی و تقویت تعاونی ها دو مولفه مهم و اصلی به شمار می روند .
او با اشاره به این که بخش عمده ای از مردم این استان لنج دار هستند بر لزوم تشکیل تعاونی هایی برای ساماندهی وضعیت شغلی این افراد تاکید کرد .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با انتقاد از این که حدود 90 درصد اقتصاد استان دولتی است، خواستار فعال شدن بخش خصوصی در این زمینه شد .
صفائی ادامه داد : در طول هفت ماه ابتدای سال جاری نسبت به همین زمان در سال گذشته ، خوزستان 40 درصد افزایش فرصت شغلی داشته است که این امر نشان دهنده احیای امکانات است و باید استفاده مجدد از هر امکان شغلی در تمام کشور گسترش پیدا کند .
او با بیان این که براساس قانون ، کاریابی ها باید حدفاصل میان مدیران و بیکاران باشند، تصریح کرد: چنانچه بنگاه های اقتصادی و سازمان ها تنها از طریق کاریابی ها معرفی شوند عدالت ، توزیع فرصت های شغلی و یکپارچگی گسترش پیدا می کند .
گفتنی است: دراین گردهم آیی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار آبادان، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال، معاون روابط کار، مشاور وزیر و ربیس مرکز نوسازی، تحول اداری و بودجه و عده ای از مدیران کل وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی حضور دارند .
همچنین قراراست کارگروهی تخصصی با ریاست محمدرضا کاویانی مشاور وزیر و رییس مرکز نوسازی، تحول اداری و بودجه برای آموزش تخصصی به تحلیل گران سیستم در زمینه نرم افزارهای بیمه بیکاری، دستگاه حضور و غیاب و ... برگزار شود .
برگزاری کارگروه های تخصصی و آموزشی در حوزه مسایل مطرح شده در گردهم آیی با حضور دکترطایی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و مهندس هفده تن معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز از دیگر برنامه های پیش روی این گردهم آیی سراسری به شمار می رود .
۲۶ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1