اخبار

انتقاد حسن طایی معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از نرخ بالای تسهیلات بانکی

انتقاد حسن طایی معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از نرخ بالای تسهیلات بانکی
ایرنا: معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از نرخ بالای تسهیلات بانکی انتقاد کرد.

حسن طایی در حاشیه همایش سراسری «بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل» بهبود فضای کسب و کار را نیازمند همراهی شبکه بانکی با تولید کننده و اتخاذ سیاست های پولی و اعتباری صحیح از سوی بانک مرکزی خواند.

وی نرخ سود تسهیلات بانکی در کشور را غیر متعارف بیان کرد و افزود:در واقع کمتر فعالیت اقتصادی در کشور را شاهدیم که نرخ بازدهی و سود آن بالاتر از نرخ تسهیلات اعطایی باشد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد:نرخ بالای سود تسهیلات بانکی این هشدار را می دهد که بسیاری از فعالیت های اقتصادی نتواند در بلند مدت فعالیت کند.
طایی تصریح کرد:در صورت تداوم نرخ بالای سود بانکی، بسیاری از بنگاه های اقتصادی که در تامین منابع مالی مشکل دارند، از گردونه رقابت و فعالیت خارج می شوند.
وی همچنین از فعالیت 103 هزار تعاونی در بخش های مختلف تولیدی در کشور خبر داد و افزود:1.5 تا دو میلیون نفر در بخش تعاون مشغول کار هستند.
وی افزود:بخش تعاون، 4.5 تا پنج درصد از ارزش افزوده و تولید ناخالص کشور را به خود اختصاص داده است.
طایی همچنین با بیان حمایت دولت از رونق اشتغال در مشاغل کوچک و تعاونی ها، در این خصوص از ظرفیت های بخش تعاونی در راستای اشتغال و تولید استفاده شده و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز حمایت اعتباری، فنی و حقوقی از تعاونی ها انجام می دهد.
همایش سراسری «بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل» تا 27 آذرماه در هتل کاروانسرای آبادان در حال برگزاری است.
۲۶ آذر ۱۳۹۳ ۱۷:۰۲
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1