اخبار

مدیرکل تعاون،کار و رفاله اجتماعی خوزستان: اجرای طرح "کاج" موجب اشتغال جوانان می شود

مدیرکل تعاون،کار و رفاله اجتماعی خوزستان: اجرای طرح "کاج" موجب اشتغال جوانان می شود
​مدیرکل تعاون،کار و رفاله اجتماعی خوزستان تصریح کرد: اجرای طرح "کاج" موجب اشتغال جوانان می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، سیدنور محمدپور به تشریح و اهداف طرح های کارورزی و مشوق های بیمه کارفرمایی،کارانه اشتغال جوانان (کاج) و طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار پرداخت و گفت: افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار و فراهم ساختن زمینه انتقال دانش آموخته به بنگاه اقتصادی و نیز ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان و ارتقای اخلاق و صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان از اهداف طرح کاج است.
وی خاطر نشان کرد: طرح کارورزی ذیل طرح کاج (کارآفرینی و اشتغال برای جوانان) در دستور کار دولت قرار گرفته است. این طرح در سال گذشته در ۸ استان کشور به صورت آزمایشی اجرا شد و امسال به سراسر کشور تعمیم داده شده است.
محمدپور گفت: در حال حاضر سامانه ثبت نام به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir برای کارورزان و واحدهای پذیرنده کارورزان فعال است که می‌توانند آمادگی خود را برای اشتغال یا جذب متقاضیان اعلام کنند.
مدیرکل تعاون،کار و رفاله اجتماعی خوزستان گفت: در این طرح جوانان دانش اموخته دانشگاهی (گروه سنی 32-23 ساله) که حداقل دارای مدرک فوق دیپلم باشند با ثبت نام در سامانه کارورزی تقاضای خود را مبنی بر شرکت در دوره کارورزی اعلام می کنند و در کارگاه هایی که مجوز اموزش مهارت را از اداره کل اموزش فنی و حرفه ای دریافت کرده اند(اعم از خصوصی یا تعاونی ) حسب مدت دوره اموزشی به مدت تا 6 ماه مشغول شده و از بیمه حوادث برخوردار می شوند و در پایان دوره با شرکت در آزمون فنی و حرفه ای گواهی نامه مهارت کسب می کنند.
وی با بیان این که، هر دوماه یک بار در طول دوره کارورزی کمک هزینه اموزشی کارورزی تا سقف معادل یک سوم حداقل دستمزد جاری کشور از سوی دستگاه ناظر اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی پرداخت می شود، افزود: کارورزان در صورتی که پس از دوره کارورزی در همان کارگاه مشغول به کار شوند کارفرمای مربوط به مدت 2 سال از مزایای معافیت حق بیمه سهم کارفرما بابت ان نیرو برخوردار می شود.
محمدپور خاطر نشان کرد: کارورز در صورتی که پس از دوره کارورزی به عنوان کارافرین وارد کسب و کارهای جدید شوند- که بر اساس رشته های منتخب دستگاه ها که توسط دستگاه های اجرایی اعلام می شوند- از مشوق های مالی اموزشی و نهادی مصوب شورای عالی اشتغال بهره مند می شوند.
وی گفت: نیروهای دانشگاهی اگر به صورت مستقیم و بدون گذراندن دوره کارورزی در کارگاه ها مشغول به کار شوند کارفرمای مربوط به مدت یک سال از معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار می شوند.
محمدپور همچنین در تشریح طرح مهارت اموزی در محیط واقعی کار نیز گفت: در این طرح جوانان گروه سنی15-22 سال می توانند با حضور در کارگاه هایی که دارای مجوز آموزش مهارت از اداره کل اموزش فنی و حرفه ای هستند آموزش فنی و حرفه ای را بر اساس ساعات و استانداردهای اداره کل اموزش فنی و حرفه ای حداکثر(یک سال- حداقل 80 ساعت) دریافت کنند. در این مدت از بیمه حوادث برخوردار می شوند و در در پایان دوره نیز با شرکت در ازمون های فنی و حرفه ای گواهی نامه مربوط را دریافت می کنند.
در این طرح با ارتقای مهارت جوانان، زمینه جذب آنان در کارگاه اموزشی یا کارگاه های تعاونی و خصوصی فراهم می شود.
***۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1