اخبار

ترویج فرهنگ تعاون و ایجاد تعاونی های پایدار سبب کاهش آمار بیکاری می شود

ترویج فرهنگ تعاون و ایجاد تعاونی های پایدار سبب کاهش آمار بیکاری می شود
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ترویج فرهنگ تعاون و ایجاد شرکت های تعاونی پایدار و قوی را در استان سبب کاهش آمار بیکاری دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، "سید نور محمدپور" گفت: خوزستان به رغم داشتن منابع بسیار و ظرفیت های مناسب اشتغالزایی، شوربختانه به لحاظ نرخ بیکاری در جایگاه خوبی قرار ندارد. تعداد متقاضیانی که برای اشتغال به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه می کنند، نشان دهنده آمار بالای بیکاری در استان ما است.
وی افزود:‌ وجود فرهنگ اشتغال مزدبگیری از یک سو و رکود بازار از سوی دیگر سبب بالارفتن آمار بیکاری در استان ما شده است. در حال حاضر، یکی از ابزار مهم اشتغال، ترویج فرهنگ تعاون و ایجاد شرکت های تعاونی پایدار و قوی است. شرکت هایی که با تجمیع سرمایه های کوچک خود مردم و با تلاش تک تک آنها ایجاد شده است.
محمدپور گفت: خوش بختانه در سال های اخیر کارهای خوبی در خوزستان برای ترویج فرهنگ تعاون و ایجاد شرکت های تعاونی موفق صورت گرفته است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: امسال 4 شرکت تعاونی در استان در عرصه ملی به عنوان برتر انتخاب شدند و خوزستان از این لحاظ در کشور در جایگاه نخست قرار دارد که این خود نشان دهنده تلاش همکاران ما در بخش تعاونی است.
محمدپور حضور مسوولان کشوی را در خوزستان سبب ایجاد انگیزه برای خدمت رسانی بیش تر به مردم استان دانست.


۲۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

    

خبر ۱ تا ۸ از ۸ خبر

1